Судове рішення #6913915

                                                                                               Справа № 2 – а – 720

                                                                                                                               2009 р.

П О С Т А Н О В А

Іменем України

11 листопада 2009 року                      Кривоозерський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого – судді   Микитей Л.Л.

                за участю секретаря   Волошанівської Н.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Криве Озеро в порядку адміністративного судочинства адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кривоозерської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження стосовно виплати грошової допомоги при звільненні, зобов’язання нарахувати і виплатити грошову допомогу державному службовцю,

в с т а н о в и в :

    ОСОБА_1 в серпні 2009 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Кривоозерської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження голови райдержадміністрації № 81 – рк від 27 липня 2009 року в частині зупинення дії пункту 4 розпорядження № 68 – рк від 10 липня 2009 року щодо виплати йому при звільненні грошової допомоги, як державному службовцю. Свої вимоги обґрунтував тим, що йому призначена пенсія державного службовця, так як має стаж роботи на державній службі більше 24,5 років, а тому він має право на грошову допомогу у розмірі 10 місячних окладів, відповідно до ст.. 37 Закону України «Про державну службу», з урахуванням викладеного просив також зобов’язати відповідача нарахувати і виплатити вказану грошову допомогу.

    В подальшому позовні вимоги були уточнені, із посиланням на ті обставини, що головою Кривоозерської РДА 31 серпня 2009 року прийнято розпорядження № 98 – рк, яким в розпорядження № 68 – рк від 10 липня 2009 року «Про звільнення ОСОБА_1» внесені зміни – пункт 4 щодо виплати грошової допомоги скасовано на підставі листа – роз’яснення головного управління Державної служби України в Миколаївській області.

    Посилаючись, що лист – роз’яснення не є нормою закону, фактично він вийшов на пенсію, позивач просив визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Кривоозерської РДА № 98 – рк від 31 серпня 2009 року та зобов’язати нарахувати і виплатити йому грошову допомогу як державному службовцю в зв’язку з виходом на пенсію.

    В судовому засіданні позивач, його представник підтримали позовні вимоги.

    Представник відповідача позов не визнав, стверджуючи, що правовою підставою для прийняття рішення про виплату грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів при звільненні державних службовців є звільнення в зв’язку з виходом на пенсію при досягненні встановленого законодавством граничного віку проходження державної служби. Позивача ж звільнено за п. 2 ст. 40 КЗпП України в зв’язку з виявленою невідповідністю працівника виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає виконанню даної роботи, а тому підстав для виплати грошової допомоги не має. Саме вказані положення та аналогічні роз’яснення головного управління Державної служби України в Миколаївській області враховані при винесенні оскаржуваного розпорядження, яке на думку представника відповідача є законним.

    Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до слідуючого.

    І з пояснень сторін, письмових доказів судом встановлено, що позивач працював на посаді начальника Управління агропромислового розвитку Кривоозерської райдержадміністрації, являвся державним службовцем.

    10 липня 2009 року за його заявою та рекомендаціями ВКК Кривоозерської ЦРЛ, його звільнено з займаної посади за ініціативою власника на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП України в зв’язку з виявленою невідповідністю працівника займаній посаді внаслідок стану здоров’я, який перешкоджає продовженню даної роботи, про що головою Кривоозерської РДА прийнято розпорядження № 68 – рк.

    Правовими підставами в розпорядженні стали норми закону статті 26, 37 Закону України «Про державну службу», пункт 2 статті 40 Кодексу Законів про працю України.

    Пунктом 4 розпорядження зобов’язано головного бухгалтера Управління агропромислового розвитку виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів.

    В послідуючому згаданий пункт 4 розпорядження № 68 – рк від 10 липня 2009 року розпорядженням № 81 – рк від 27 липня 2009 року призупинено, а розпорядженням голови райдержадміністрації № 98 – рк від 31 серпня 2009 року  - пункт 4 скасовано. Зазначена підстава – лист управління державної служби головного управління Державної служби України в Миколаївській області.

    З’ясовуючи питання, щодо законності акту індивідуальної дії, яким є розпорядження голови Кривоозерської райдержадміністрації № 98 – рк від 31 серпня 2009 року судом встановлено.

    Позивач, будучи державним службовцем, який на момент звільнення мав стаж роботи на державній службі більше 24,5 років та 59 – річний вік припинив державну службу за загальною підставою, передбаченою Кодексом законів про працю України, а саме пунктом 2 статті 40.

    Термін роботи на державній службі, вік позивача та підстава звільнення стали умовами на достроковий вихід на пенсію у відповідності до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» № 3722 – 12. Цим правом позивач скористався, з 12 липня 2009 року він достроково вийшов на пенсію за віком та одержує пенсію державного службовця, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу»

    Частиною 12 статті 37 Закону України «Про державну службу» передбачено       «державним службовцям у разі виходу на пенсію при наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів».

    Відповідачем при винесенні розпорядження «Про звільнення ОСОБА_1» не враховано, що про виплату грошової допомоги вказується у розпорядженні про звільнення працівника та у трудовій книжкі при наявності доказів про фактичний вихід на пенсію.

    Допустивши тяганину по розгляду питання щодо права на отримання грошової допомоги, яке виникає у особи лише у разі її звільнення з роботи, а не з моменту призначення пенсії, приймаючи розпорядження стосовно вказаного питання 10 липня 2009 року, 27 липня 2009 року та 31 серпня 2009 року, яке оскаржується позивачем, відповідачем не враховані викладені обставини, та не перевірено чи на момент звільнення були підстави для нарахування грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів. Розпорядження № 98 – рк від 31 липня 2009 року немотивовано, а лише вказана підстава формальне неофіційне тлумачення норм закону Управлінням державної служби головного управління Державної служби України в Миколаївській області, що і призвело до оскарження розпорядження.

    Викладене, дає підстави суду прийти до висновку, що розпорядження голови Кривоозерської райдержадміністрації № 98 – рк від 31 серпня 2009 року прийняте з порушенням норм закону, а тому підлягає скасуванню.

    Що стосується позовних вимог в частині зобов’язання відповідача нарахувати і виплатити грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів, суд вважає, що останні необхідно залишити без розгляду, оскільки виплата та нарахування грошової допомоги проводиться організацією де позивач працював, зокрема Управлінням агропромислового розвитку, вказані правовідносини випливають із трудових, тому повинні вирішуватися в порядку цивільного судочинства.

    Керуючись ст. ст. 71, 86, 158– 161 КАС України, суд

 

                                      п о с т а н о в и в :

    Позов задовольнити частково.

    Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Кривоозерської районної державної адміністрації № 98 – рк від 31 серпня 2009 року «Про внесення змін до розпорядження голови РДА від 10 липня 2009 року № 68 – рк «Про звільнення ОСОБА_1»».

    Позовні вимоги в частині зобов’язання нарахувати і виплатити грошову допомогу при звільненні залишити без розгляду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в Одеський апеляційний адміністративний суд через Кривоозерський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.

СУДДЯ : (підпис)

Копія вірна:

Голова Кривоозерського

     районного суду                                                                                           Л.Л.Микитей                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація