1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2009 року м. Полтава Справа № 2а-47036/09/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Шевякова І.С.,
при секретарі – Мушук В.В.,
за участю: прокурора - Кучерявої Т.В.
представника позивача – Столович В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Еко-Дніпро" про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
22 вересня 2009 року Прокурор м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Еко-Дніпро" про стягнення штрафу в сумі 10200 грн., посилаючись на те, що заборгованість виникла внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а саме відповідач: 1) не опублікував річну інформацію за 2008 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; 2) не розмістив річну інформацію за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; 3) не подав річну інформацію за 2008 рік до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Це є порушенням вимог п. 1 гл. 1 розділу V та п. 1 гл. 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за № 97/13364, зі змінами. За дані правопорушення на підставі пунктів 5, 6, 7 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" на відповідача накладені штрафні санкції в сумі 10200 грн. На даний час штраф у добровільному порядку не сплачено.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали свої позовні вимоги та просять суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з’явився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: м. Кременчук, вул. Ярмакова, 3, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає". Відповідно до матеріалів справи та даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного суд виконав свій обов’язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при здійсненні повноважень, наданих Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, передбачених статтею 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та на підставі аналізу річної інформації, яка подається відкритими акціонерними товариствами до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, було встановлено, що відкрите акціонерне товариство "Еко-Дніпро" здійснює свою діяльність на ринку цінних паперів з порушенням вимог чинного законодавства, а саме вимог п.1 гл. 1 розділу V та п. 1 гл.7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. за № 97/13364, зі змінами.
Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення передбачено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Таким чином, порушивши вимоги законодавства України про цінні папери щодо розкриття інформації, розкриття якої у встановлені терміни передбачене законодавством України, ВАТ "Еко-Дніпро", як учасник ринку цінних паперів, вчинило правопорушення на ринку цінних паперів.
За дані правопорушення передбачена відповідальність юридичної особи згідно пунктів 5), 6), 7) статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
За даним фактом Полтавським територіальним управлінням ДКЦПФР була порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів та складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів №59-ПО, №60-ПО, №61-ПО від 10.06.2009 року. За результатами розгляду справ відповідно до постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №59-ПО, №60-ПО, №61-ПО від 22 червня 2009 року на Відкрите акціонерне товариство "Еко-Дніпро" були накладені штрафні санкції в розмірі по 3400 грн. (200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за кожне правопорушення, що у сумі складає 10200 грн.
В добровільному порядку відповідачем штраф не був сплачений.
Відповідно до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку стягуються в судовому порядку і зараховуються до Державного бюджету України.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), територіальним органом якої являється Полтавське територіальне управління - є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України, який фінансується за рахунок коштів державного бюджету України .
Метою державного регулювання ринку цінних паперів є реалізація єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів, а одним із основних завдань ДКЦПФР є формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів, здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів.
Порушення законодавства щодо регулювання ринку цінних паперів, ухилення від відповідальності за допущені порушення наносить шкоду інтересам держави в особі Полтавського територіального управління ДКЦПФР, що є підставою для пред'явлення прокурором м. Полтави позову на захист інтересів держави.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач заперечень проти позову та доказів сплати штрафу в сумі 10200 грн., суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Еко-Дніпро" про стягнення штрафу в сумі 10200 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Еко-Дніпро" (39630, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ярмакова, 3, код ЄДРПОУ 14349775) на користь Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (36001, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45) код ЄДРПОУ 34698778 УДК у Полтавській області, на р/р 31119106700008 в Управлінні Держказначейства у Полтавській області, МФО 831019) штраф в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 30 листопада 2009 року.
Суддя І.С. Шевяков