Судове рішення #6914903

                                               Р І Ш Е Н Н Я                                                                                                                                           І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И              Справа №2-424/09

“03” серпня 2009 року                       Хорольський районний суд Полтавської області  

 в складі: головуючого – судді Личковахи О.О.

при секретарі – Соколові      й О.В.,  

 розглянувши у попередньому судовому  засіданні в залі суду  в місті Хоролі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про виселення особи без надання іншого жилого приміщення,

  В С Т А Н О В И В :  

      ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3С про виселення особи без надання іншого жилого приміщення та зняття з реєстрації.

В заяві позивачка вказувала, що є власником житлового будинку, що знаходиться по вулиці Партизанській, 40 в м. Хорол Полтавської області. Даний факт доводиться договором купівлі – продажу від 10 серпня 2000 року, посвідченого державним нотаріусом Хорольської державної нотаріальної контори та зареєстровано в реєстрі за №4223.

Разом із позивачкою в будинку проживає та зареєстрований її син ОСОБА_2, та проживає без реєстрації його дружина ОСОБА_3, відповідачі по справі.

Позивачка вказує, що відповідачі постійно влаштовують сварки, відповідач ОСОБА_2 систематично зловживає алкогольними напоями, висловлюється брутальною лайкою, на зауваження припинити свої дії не реагує. Відповідач ОСОБА_3, як стверджує позивач, створила такі умови проживання, що позивачка вимушена була залишити будинок і тимчасово перейти проживати до чужих людей.

На даний час позивачка не може здійснювати належні їй права користування та розпорядження будинком, а тому звернулася в суд з даним позовом.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала.

Відповідачі позов визнали.

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. 157 Житлового кодексу України члени сім”ї власника жилого будинку можуть бути виселені у випадках, передбачених частиною першою статті 116 даного кодексу.  Виселення проводиться в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ст.116 Житлового кодексу України якщо наймач, члени його сім’ї  або інші особи, які проживають разом  з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним  порушенням правил співжиття  роблять  неможливим  для інших  проживання із ними  в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання  і громадського впливу  виявились безрезультатними, виселення винних  на вимогу наймодавця або інших осіб  провадиться без надання  іншого жилого приміщення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є власником житлового будинку, що знаходиться по вулиці Партизанській, 40 в м. Хорол Полтавської області та підтверджується договором купівлі – продажу від 10 серпня 2000 року, посвідченого державним нотаріусом Хорольської державної нотаріальної контори та зареєстровано в реєстрі за №4223.

Відповідно до ст.383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім”ї, інших осіб... .

Відповідно до ст.321 ЦК України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності чи обмежений в його здійсненні.

Судом встановлено, що відповідачі влаштовують сварки, відповідач ОСОБА_2 систематично зловживає алкогольними напоями, висловлюється брутальною лайкою, на зауваження припинити свої дії не реагує. Відповідач ОСОБА_3, створила такі умови проживання, що позивачка вимушена була залишити будинок і тимчасово перейти проживати до чужих людей.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 321, 383, 391 ЦК України, -

  Р І Ш И В:  

        Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про виселення особи без надання іншого жилого приміщення задовольнити повністю.  

 Виселити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 з жилого будинку №40 по вулиці Партизанській м. Хорол Полтавської області без надання іншого жилого приміщення та зняти його з реєстрації.

 Виселити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 з жилого будинку №40 по вулиці Партизанській м. Хорол Полтавської області без надання іншого жилого приміщення.

 Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про  апеляційне оскарження рішення.

 

  Головуючий:  

  • Номер: 22-ц/819/1203/19
  • Опис: позовна заява Досенко Івана Степановича до Досенко Вячеслава Павловича про збільшення часток у праві спільної часткової власності
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-424/09
  • Суд: Херсонський апеляційний суд
  • Суддя: Личковаха Олександр Олександрович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.06.2019
  • Дата етапу: 27.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація