копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку – 6.6.6 Справа № 2-а-4891/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В.
при секретарі Попович Н.М.
за участю представників:
позивача Товста Н.А. довір. від 06.03.2009 року №6663/10/10-1
Гора Т.О. довір. від 25.12.2006 року №26739/10/10-1
прокурор Струков Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама»
про звернення стягнення на активи,-
в с т а н о в и в:
Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама» з позовними вимогами про звернення стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама».
В обґрунтування позову зазначено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама» має заборгованість по платежам до бюджету в сумі 108145,63 грн. зі сплати податку прибуток – 1,88 грн. в тому числі – податкові зобов’язання 1,88 грн. та податку по орендній платі за земельні ділянки – всього в сумі 108143,75 грн. – податкові зобов’язання - 108103,90 грн. – пеня, що обліковується по особовому рахунку – 39,85 грн., проте в добровільному порядку борг не сплачується, що є підставою для звернення з відповідним позовом до суду.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Представник Прокуратури Індустріального району м. Дніпропетровська та Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська у судовому засіданні адміністративний позов підтримали та просили задовольнити позов в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама» перебуває на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська, як платник податків та інших обов’язкових платежів.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
За нормою з ч. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 1991p. №1251-ХІІ (зі змінами та доповненнями) обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України.
Відповідно до ст. 11 вищевказаного Закону, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно абз.2 пункту 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94 - ВР від 28.12.1994 р. в редакції Закону України від 24.12.2002 р. № 349-IV (зі змінами та доповненнями), встановлено, що у терміни, визначені законодавством платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності.
TOB «Кама» надано до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська податкові декларації по податку на прибуток №93128 від 19.12.2008р. з самостійно визначеною сумою податку на прибуток, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет (рядок 17 декларації) в розмірі 1,0 грн. та №115394 від 09.01.09р. з самостійно визначеною сумою податку на прибуток, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет (рядок 17 декларації) в розмірі 1,0 грн., але податкове зобов'язання задеклароване підприємством сплачено частково, тому - податковий борг TOB «Кама» зі сплати податку на прибуток складає 1,88 грн.
Згідно ст.14 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІІ від 03.07.92р. (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон №2535) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст. 17 Закону №2535 податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
TOB «Кама» надано до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №7567 від 29.03.2006р. з самостійно визначеним податковим зобов'язанням у сумі 12251,62 грн. Згідно податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №931 від 29.01.2007р. підприємством самостійно визначене податкове зобов'язання у сумі 12251,62 грн. Згідно податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №1547 від 31.01.2008р. TOB «Кама» самостійно визначено податкове зобов'язання у сумі 89 264,67 грн.
В зв'язку з частковою сплатою податкових зобов'язань по означених вище деклараціях, сума не сплаченого податкового зобов'язання по земельному податку складає 108143,75 грн.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ст.4 зазначеного Закону для подання податкової звітності.
Оскільки у встановлений строк TOB «Кама» не сплатило зазначені податкові зобов'язання, то згідно Закону №2181 вони стали податковим боргом.
Згідно пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Лівобережною МДПІ було надіслано податкові вимоги:
• - першу податкову вимогу - №1/484 від 31.05.2006р.
• - другу податкову вимогу - №2/1328 від 06.06.2006р.
В зв'язку з непогашенням суми податкового боргу з моменту надіслання TOB «Кама» другої податкової вимоги на виконання вимог ст.10 Закону №2181-111 Лівобережною МДПІ винесено рішення № 100 від 08.05.2008р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до листа КП "ДМБТІ" від 04.12.2008р. №15791 за TOB "Кама" право власності на нерухоме майно не зареєстровано. Відомості про реєстрацію права власності на нерухоме майно відсутні.
Згідно довідки Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська, щодо інформації наданої центральним сервером баз даних УДАІ УМВС України в Дніпропетровській області за TOB «Кама» автотранспортні засоби на правах приватної власності не означаються.
Згідно листа інспекції Держтехнагляду від 05.11.2008р. № 2678-02-11 за TOB «Кама» відсутня інформація про реєстрацію сільськогосподарської техніки.
Несплата зазначених податкових зобов'язань у встановленому порядку, спричиняє суттєву шкоду інтересам держави, так як перешкоджає формуванню прибуткової частини бюджету, як державного так і місцевого, не дозволяє державі та її органам в повному обсязі виконувати свої функції.
Згідно пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000р. активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю; за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суд доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама» перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог податкової інспекції.
Керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Кама» на користь держави у сумі 108145,63 грн., з них с зарахуванням - 1,88 грн.. на рахунок 31114009700006 податок на прибуток, код платежу 30 11021000, -108143,75 грн.. на р/р 33213812700006 податок по орендній платі за земельні ділянки 50 13050200 отримувач Індустріальне відділення державного казначейства, код ЄДРПОУ 26005213, банк одержувача – УДКУ в Дніпропетровській області МФО 805012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 02.09.2009р.
Суддя (підпис) О.В. Єфанова
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Єфанова