Судове рішення #691569
Справа №2-511/2007

 Справа №2-511/2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

15 лютого 2007 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Панікар Р.Ф., при секретарі - Соколик І.В., за участю прокурора -Марусенко Є.О., розглянувши у попередньому слуханні у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : виконавчий комітет Лозівської міської ради, як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки, стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду 5 лютого 2007 року з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що її донька ОСОБА_2 має неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батько дитини записаний в свідоцтві про народження на підставі ст. 135 СК України. ОСОБА_2 донькою не цікавиться, не приділяє їй материнської уваги та турботи, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, не турбується здоров'ям та навчанням дитини. Практично вихованням дитини займається позивачка. Відповідачка декілька разів зникала з дому на тривалий час, нікого про це не попереджуючи, в 2003 році притягувалася до кримінальної відповідальності за надання приміщення для виготовлення наркотичних засобів. Враховуючи наведене позивачка просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно доньки ОСОБА_3 та призначити позивачку опікуном над малолітньою ОСОБА_3.

9 лютого 2007 року позивачка звернулася до суду позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини, посилаючись на те, що відповідачка матеріальну допомогу своїй донці - ОСОБА_3 не надає, вихованням дівчинки не займається, хоча має таку змогу та зобов'язана це робити. Вказані позови об'єднані в одне провадження.

Позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, наполягала на задоволенні вимог.

Відповідачка ОСОБА_2, проти задоволення позову не заперечувала, доводи позивачки не оспорювала, пояснила, що вона встала на шлях перевиховання та виправлення, займається пошуком роботи, обіцяла

 

пройти курс лікування від     алкогольної та наркотичної залежності,  в майбутньому має намір поновити свої батьківські права щодо доньки.

Представник третьої особи -Виконавчого комітету Лозівської міської Ради як органу опіки та піклування проти задоволення позову не заперечувала, наполягала на його задоволенні.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи позивачки, відповідачки, представника третьої особи, та думку прокурора, який вважав за необхідне позов задовольнити, суд вважає , що позов підлягає задоволенню, по наступним підставам:

ОСОБА_2 має неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батько дитини записаний в свідоцтві про народження на підставі ст. 135 СК України.

ОСОБА_2 донькою не цікавиться, не приділяє їй материнської уваги та турботи, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, не турбується здоров'ям та навчанням дитини, фактично дитина позбавлена материнського піклування. Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобів'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

У відповідності зі ст. 182 ч 2 Сімейного Кодексу України мінімальний розмір аліментів на дитину не може бути менше ЗО % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Відповідно до ст. 243 Сімейного Кодексу України, опіка встановлюється над дітьми, яки залишилися без батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років.

Згідно до ч. 1 ст. 244 Сімейного Кодексу України, опікуном дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа тому суд вважає за необхідне призначити опікуном над малолітньою ОСОБА_3 її бабусю ОСОБА_1, яка просить про це.

Відповідно до п.1 ч.І ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 30, 60, 174, 213-215, 367 ч. 1, ЦПК України, ст. ст. 150, 164, 180, 182 ч 2 , 243, ч. 1 ст. 244 Сімейного кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : виконавчий комітет Лозівської міської ради, як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки, стягнення аліментів - задовольнити у повному обсязі.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженку м. Лозова, Харківської області   позбавити батьківських прав по

 

відношенню до   доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити опіку над малолітньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і призначити опікуном над нею і її майном бабусю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженку с. Царедарівка, Лозівськоґо району, Харківської області.

Визначити місце проживання малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки м. Лозова, Харківської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, не працюючої , яка зареєстрована т а проживає за адресою : АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх їх прибутків (заробітку), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісячно, починаючи з 9 лютого 2007 року і до досягнення дитиною повноліття, на користь опікуна ОСОБА_1.

Рішення щодо стягнення аліментів в межах стягнення платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

  • Номер: 6/515/1391/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-511/2007
  • Суд: Татарбунарський районний суд Одеської області
  • Суддя: Панікар Р.Ф.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.06.2017
  • Дата етапу: 23.06.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація