Судове рішення #6915939

справа 2-847/09

 РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 листопада 2009 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Снігурського В. В.

при секретарі Куриляк О. Г.,

           за участю  прокурора Іваськів В. І., представника третьої особи ОСОБА_1., відповідача ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Зборові справу за позовом  Тернопільського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Тернопільській області до ОСОБА_2 про стягнення збитків, заподіяних незаконною порубкою дерев,-

ВСТАНОВИВ:

Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Міністерства екології та природних ресурсів від імені якого діє державна екологічна інспекція в Тернопільській області звернувся з позовом до відповідача ОСОБА_2 з вимогою стягнення з нього 9430 грн. збитків, заподіяних незаконною порубкою дерев.

В судовому засіданні  прокурор позовні вимоги підтримав, мотивуючи свої їх тим, що 23 лютого 2009 року відповідач незаконно, без спеціального на це дозволу, погодження державної інспекції охорони навколишнього природного середовища, рішення виконавчого комітету Ярчовецької сільської ради, зрізав 15 дерев породи тополя, ясен і липа на земельній ділянці, яка відноситься до земель житлової забудови Ярчовецької сільської ради Зборівського району і такими діями п.3 Порядку видалення дерев, кущів, газонів, квітників у населенних пунктах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року, №1045 та завдав державі шкоду на загальну суму 9430 гривень.

В судовому засіданні відповідач позов визнав та пояснив, що особисто висаджував дерева, не знав про необхідність отримання дозволу. Просив врахувати його майновий стан та зменшити розмір відшкодування, так як він та його дружина не працюють, він отримує мінімальну пенсію.

Представник третьої особи – Ярчівецької сільської ради вказала, що дерева знаходилися на землі сільської ради біля господарства відповідача, були старими, захисних функцій практично не виконували, просить зменшити відповідачу розмір відшкодування.

Крім цього заподіяння шкоди відповідачем доводиться наступними доказами:

протоколом про адміністравтивне правопорушення №001937 від 23 лютого 2009 року, згідно якого ОСОБА_2. без відповідного оформлення та дозволу на земельній ділянці, яка відноситься до земель житлової забудови Ярчовецької сільської ради Зборівського району зрізав 15 дерев та притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП;

довідкою Ярчовецької сільської ради, згідно якої земельна ділянка, на якій зафіксовано факт знищення 15 дерев належить до земель житлової забудови та план – схемою місця події;

польовою переліковою відомістю, яка засвідчує кількість та характеристики зрізаних дерев;

розрахунком, згідно якого сума заподіяної шкоди становить 9430 гривень.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України, відповідач зобов’язаний відшкодувати завдані збитки в повному обсязі, отже позов підлягає задоволенню.

Однак, згідно ч.4 ст.1193 ЦК України суд може зменшити  розмір  відшкодування  шкоди,  завданої фізичною особою,  залежно від її матеріального становища.

Згідно документів наданих пенсійним фондом та сільською радою відповідач отримує пенсію 578 грн., не працює.

Суд враховує особу відповідача, його матеріальне становище, обставини справи та вважає, що суму відшкодування слід зменшити та задовольнити позов частково.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10,60, 61, 88, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст.1166, 1193 ЦК України, ст. 40 Закону України «Про рослинний світ», ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», суд,-

   

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави  1500 гривень заподіяної  шкоди навколишньому природному середовищу.

Стягнути з  ОСОБА_2 в користь держави 51 грн. державного мита та 120 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо рішення не скасовано, після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження подається до Апеляційного суду Тернопільської області через Зборівський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви у строк встановлений для її подання.

Суддя підпис                         копія вірно

Суддя Зборівського

Районного суду                     Снігурський В. В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація