Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #69185091

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

25.01.2018 Київ К/9901/4946/18 807/773/17

Суддя Касаційного адміністративного суду у Верховному Суді Гриців М.І. під час розгляду касаційної скарги Ужгородської міської ради (далі - Міськрада) на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року у справі за позовом Ужгородської місцевої прокуратури до Міськради, треті особи: державне підприємство «Ужгородське лісове господарство», ОСОБА_2 про скасування рішення в частині,

встановив:

Львівський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 11 грудня 2017 року відмовив у відкритті апеляційного провадження, оскільки апелянт не усунув недоліків апеляційної скарги.

Міськрада не погодилася із цим рішеннями і 05 січня 2018 року подала касаційну скаргу про їх скасування.

Вважаю, що касаційна скарга подана без дотримання процесуальних положень про порядок її подання, у зв'язку з чим її слід залишити без руху і надати строк для усунення недоліків з огляду на таке.

Пунктом 14 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі - КАС; Закон № 2147-VІІІ відповідно) встановлено, що судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності

Відповідно до статті 212 КАС (у редакції, що діяла на час ухвалення оскарженого рішення), касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Зі змісту касаційної скарги та доданої до неї копії рішення суду апеляційної інстанції убачається, що оскаржену ухвалу суд постановив 11 грудня 2017 року.

Касаційна скарга подана (здана на пошту) 05 січня 2018 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження. Заяву про поновлення пропущеного строку скаржник не подав.

За частиною третьої статті 332 КАС в редакції Закону № 2147-VIII касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з частиною третьою статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Відповідно до частини шостої статті 59 КАС оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

До касаційної скарги додана довіреність, що видана за підписом міського голови, копія якої не засвідчена в порядку, встановленому законодавством.

Окрім того, у касаційній скарзі не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку та адреса електронної пошти, офіційна електронна адреса за наявності (пункт 2 частини першої статті 330 КАС), дата отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується (пункт 7 частина друга статті 330 КАС)

До усунення зазначених недоліків подальший розгляд касаційної скарги неможливий. У зв'язку з цим відповідно до вимог статей 169, 332 КАС скаргу слід залишити без руху та надати Міськраді строк для усунення її недоліків. Протягом цього строку скаржнику потрібно: звернутись із заявою про поновлення строків на касаційне оскарження, зазначити у скарзі ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти, офіційну електронну адресу за наявності та дату отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується

У випадку не виправлення недоліків касаційна скарга буде повернута.

Керуючись підпунктом 12 пункту 1 Перехідних положень, статтями 169, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Касаційну скаргу Ужгородської міської ради залишити без руху.

Недоліки усунути протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.І. Гриців



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація