Судове рішення #6920701

Справа № 2-А-867/09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

26 жовтня 2009 року Бериславський районний суд Херсонської області

    в складі:    головуючого судді       Радченко С.В.

               при секретарі               Глушковій Л.М.

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі справу за позовом ОСОБА_1  до начальника ВДАІ м. Берислав ОСОБА_2 третя особа: УДАІ при УМВС України в Херсонській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника ВДАІ м. Берислав ОСОБА_2 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності  від 30.09.2009 року посилаючись на те, що 30.09.2009 року відповідачем було складено протокол про адміністративне правопорушення і на підставі цього винесено постанову по справі про адмінправопорушення та накладено штраф в розмірі 1360  грн.

    З постановою не згоден, вважає її незаконною і такою, що підлягає скасуванню, так як після винесення припису про необхідність встановлення дорожнього знаку нього не було часу для його виконання.  

    У судовому засіданні позивач наполягав на задоволенні позову з підстав, викладених в позовній заяві.

    Відповідач та представник третьої особи у судове засідання не з’явилися, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, надали письмові заперечення, просили розглянути справу без їх участі і суд визнав можливим розглянути справу за відсутності суб’єктів владних повноважень.    

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовну заяву підлягаючою частковому задоволенню.

Судом встановлено, що 30.09.2009 року відповідачем було накладено на позивача адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 гривень, згідно постанови про накладення адміністративного стягнення (а. с. 8).

Складаючи постанову про накладення адміністративного стягнення відповідач діяв в межах повноважень, наданих йому ст. 255 КУпАП.

Підставою для накладення адміністративного стягнення є складання відносно позивача протоколу про адміністративне правопорушення від 30.09.2009 року, згідно якого ОСОБА_1 будучи відповідальною особою, що утримує ділянку а/д Мар’янське-Берислав 92 км.+ 900 м. допустив недоліки, а саме: відсутній дорожній знак3.26 «Кінець заборони обгону»  , чим порушив вимоги ст. 7,9 Закону України «Про дорожній рух» (а.с. 4).

 

Суд вважає, що стягнення було накладено правомочною особою. В діях ОСОБА_1 дійсно вбачаються ознаки проступку, за яким законом встановлено адміністративну відповідальність (ст. 140 ч.1 КУпАП). Стягнення накладено в межах, встановлених санкцією статті. Строк давності для застосування стягнення не закінчився.

Однак, на думку суду, інспектором ДАІ не були враховані виключні обставини, які пом”якшують відповідальність правопорушника і дають підставу для застосування відносно нього ст.22 КУпАП.

Так, інспектором ДАІ не враховано, що позивача не було часу для виконання припису, а саме – 23.09.2009 року був винесений припис, 23.09.2009 року був складений протокол про вчинення адміністративного правопорушення.   Крім того відповідачем не врахована особа позивача, який ніколи не притягувався до адміністративної відповідальності.

Таким чином, діяння, вчинене позивачем, хоча формально і містить ознаки правопорушення, передбаченого ст.140 ч.1, однак не заподіяло та не могло заподіяти істотної шкоди державним інтересам, не потягло за собою жодного негативного наслідку, і, на думку суду, є малозначним.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.159-163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд

П О С Т А Н О В И В:

       

Позов задовольнити частково. Постанову ВТ № 047584 змінити.

Стягнення, накладене на ОСОБА_1 постановою ВТ № 047584 від 30.09.2009 року, винесеною начальником ВДАІ м. Берислав ОСОБА_2  у вигляді штрафу розміром 1360 грн. – скасувати. Застосувати ст.22 КУпАП і звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі – закрити.

   

На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя                                     С.В. Радченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація