Судове рішення #6921310

      КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МАКІЇВКИ  

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  


  Справа № 2-1468/09  


Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

                                 (заочне)

5 листопада 2009 року                 м. Макіївка  

 

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі  

  головуючий судя         ОСОБА_1  

при секретарі         Старченко Ж.І.  

за участю представника позивача      ОСОБА_2    

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду у м. Макіївка цивільну справу за позовом   відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго в особі обособленого підрозділу “Макіївський об’єднаний район електричних мереж”  до ОСОБА_3   про стягнення суми збитків,  

  В С Т А Н О В И В:  

  28 вересня 2009 р. відкрите акціонерне товариство «Донецькобленерго» в особі обособленого підрозділу “Макіївський об’єднаний район електричних мереж”     ( далі – ВАТ «Донецькобленерго» МОРЕМ) звернулось до суду із позовом до ОСОБА_3 про стягнення суми збитків, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачка внаслідок порушення правил використання електричної енергії завдала своїми протиправними діями  підприємству матеріальну шкоду.  

  У судовому засіданні представник позивача – юрисконсульт ОСОБА_2 підтримала заявлені вимоги, на обґрунтування яких послалась на обставини, викладені у позовній заяві, та зазначила, що ОСОБА_3 проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, і є споживачем електричної енергії.    

Під час технічної перевірки 25 вересня 2008 р. представниками МОРЕМ ВАТ „Донецькобленерго” у відповідачки було виявлено порушення Правил користування електроенергією – відсутність прибору обліку, про що складено акт № 068959 від 25 вересня 2008 року.  

На підставі акту, згідно чинної Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення, ОСОБА_3 нарахована до сплати сума матеріальних збитків у загальному розмірі  672,26 грн. Відповідач, попереджений про наявність акту та визначених на його підставі збитків, має примірник акту та розрахунку, здійснила часткову оплату нарахованих збитків -  у сумі 200 грн., однак у добровільному порядку залишок суми збитків – 472,26 грн. на теперішній час не сплатила.    

  Посилаючись на наведені обставини і їх правові обґрунтування, представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_3  нарахований в установленому порядку розмір відшкодування збитків в сумі 472,26  грн.,  і понесені судові витрати.  

  Відповідачка     ОСОБА_3, яка  належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду справи, не використала наданого законом права на участь у судовому засіданні та не повідомила про причини неявки, у зв*язку з чим за згодою представника позивача суд відповідно до правил частини 1 статті 224 ЦПК України розглядає справу за відсутності відповідача у порядку заочного провадження на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.  

    Вислухавши пояснення представника позивача,  вивчивши матеріали справи і дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) установив наступне.  

  ОСОБА_3 є власником будинку №181, розташованого по вулиці П.Комуни  Кіровського району м.Макіївки. На об’єкт споживача електроенергії МОРЕМ ВАТ „Донецькобленерго” відкрито особовий рахунок № 7-6-92.  

  Відповідно до статей 25 і 26 Закону № 575/97-ВР та пунктів 48 і 53 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. У випадку виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника і споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається в енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження. У випадку відмови споживача від підпису, в акті робиться примітка про відмову. Акт вважається дійсним у разі якщо його підписали три представники енергопостачальника.  

  З акту перевірки від 25 вересня 2008 р. № 068959 убачається, що споживачем ОСОБА_3 допущено порушення Правил користування електричною енергією для населення – безоблікове споживання електричної енергії - відсутність прибору обліку. Абонент своєчасно не подав заявки на установку нового прибору обліку.  

  Посадовими особами  МОРЕМ ВАТ „Донецькобленерго” при проведені технічної перевірки будинку №181 по вулиці П.Комуни у м. Макіївці дотримано передбаченої нормативними актами процедури складання актів про виявлене порушення правил користування електричною енергією, контролери діяли в межах своїх службових повноважень. Зауважень на дії контролерів від присутніх відповідача не надійшло, своїм особистим підписом в акті вона підтвердила дійсність зафіксованих в ньому відомостей і погодилась з ними.  

  Таким чином, суд визнає доведеною винність відповідача щодо порушення правил користування електричною енергією, тому згідно п. 53 Правил на підставі акту енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих збитків розраховується відповідно до акту про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.  

На підставі складеного акту, відповідно з Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих єлектропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 р № 1416 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 грудня 1999 р. № 919/4212), споживачу обґрунтовано нараховані до сплати збитки: згідно акту від 25.09.2008 р. № 068959 в сумі 672,26 грн. Представлений позивачем розрахунок суми відшкодування збитків відповідає чинним нормативним актам і визнається судом правильним. Згідно протоколу засідання комісії МОРЕМ по розгляду актів про порушення ПКЕЕН  – зобов*язання  від 26 вересня 2008 р. ОСОБА_3 визнала, що вона має заборгованість за спожиту електричну енергію по акту № 068959 у сумі 672,26 коп., яку зобов*язалась погашати щомісячно рівними частками по 157,42 грн, протягом 3 місяців –  по 1 січня 2009 р. Взяті на себе зобов*язання у повному обсязі не виконала – у рахунок погашення нарахованої суми збитків сплатила кошти у сумі 200 грн..  

Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.    

Проаналізувавши встановлені по справі конкретні обставини, оцінивши надані сторонами в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог ВАТ «Донецькобленерго» до ОСОБА_3 та необхідність їх задоволення, оскільки відповідачка не виконала умов договору.  

Відповідно до вимог статті 88 ЦПК України на користь ВАТ „ Донецькобленерго” МОРЕМ підлягає стягненню з відповідача документально підтверджені витрати позивача на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн.  

Відповідно з вимогами ст. 88 ЦПК України у зв”язку із звільненням позивача від сплати судових витрат, судовий збір належить стягнути  з відповідача на користь держави у розмірі 51 грн.  

 

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 81, 88, 130, 212, 213-215, 224-228 Цивільного процесуального кодексу України, статтею 526 Цивільного кодексу України, Законом України «Про електроенергетику», суд  

  В И Р І Ш И В:  

  Позовні вимоги відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурного підрозділу “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” до   ОСОБА_3   задовольнити.  

Стягнути з   ОСОБА_3       на користь відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі МОРЕМ і перелічити на розрахунковий рахунок 260363011372 в ГВУ ВАТ Державний Ощадбанк України, МФО 335106, ОКПО 35151993  нарахований до сплати розмір відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричної енергії для населення в сумі  472,26 грн.  

Стягнути з   ОСОБА_3   на користь відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в особі МОРЕМ  і перелічити на розрахунковий рахунок 26000141018400 АКУБ „УкрсібБанк” код банку МФО 351005, ОКПО 35151993 судові витрати в сумі 30, 00 грн.  

  Стягнути  з   ОСОБА_3   на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.  

  Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана до Кіровського районного суду м. Макіївки протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня його проголошення.    

 

  Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання такої заяви.  

    Суддя:  

                З оригіналом згідно  

              Рішення набрало законної сили  

              „_____”__________________2009р.  

                Суддя                                 Л.В. Шуляк  

                     

                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація