КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
____________________________________________________________________________
Справа № 2-2732\2009
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого по справі судді - Безпрозванного В.В.,
при секретарі судового засідання - Кукумань В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В :
В серпні 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1\4 частини від усіх видів заробітку.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказувала, що з відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 22 березня 2007 року та від цього шлюбу сторони мають малолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка проживає разом із позивачем по справі. Посилаючись на те, що дитина знаходиться на утриманні позивача, відповідач припинив надання матеріальної допомоги на утримання доньки, не бере участі у вихованні дитини, угоди про добровільну сплату аліментів між ними не досягнуто, відповідач має можливість надавати грошову допомогу на утримання дитини.
Позивач в судове засідання не з`явилась, надала суду телеграму, в якій позов підтримала, просила задовольнити та слухати справу в її відсутність.
Відповідач в судове засідання не з’явився, не представив доказів проти задоволення позову, тому суд на підставі ст. 169, 224 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу заочно.
Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступне.
Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний 22 березня 2007 року, що підтверджується відповідним свідоцтвом (а.с. 8). Від вказаного шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с. 7), який знаходиться на утриманні позивача, батько дитини коштів на її утримання не дає і за своїм матеріальним і сімейним становищем має можливість надавати таку допомогу.
Таким чином, суд знаходить позов обґрунтованим, оскільки відповідно до ст. ст. 180-182; 184 СК України так як батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних, а також інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судові витрати.
При таких обставинах суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження аліменти в розмірі 1\4 частини від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 5 серпня 2009 року і до повноліття дитини, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити до негайного виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
СУДДЯ В.В.Безпрозванний