Справа № 2-а-717/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2009 року с.м.т. Єланець
Єланецький районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді
за участю секретаря Патрик Ю.Ю.
Мінаєвої Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Єланець адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України в Миколаївській області про відновлення пропущеного строку для звернення до суду та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду посилаючись на те, що 16.11.2009 року ним була отримана постанова ВЕ 029399 по справі про адміністративне правопорушення від 04.01.2009 року, згідно якої він був притягнутий до адміністративної відповідальності та на нього був накладений штраф у розмірі 340 грн.
В отриманій позивачем постанові зазначені наступні обставини вчинення ним правопорушення.
04.01.2009 року о 09:28 водій керував автомобілем TOYOTA COROLLA д/н НОМЕР_1 в м. Миколаїв по вул. Героїв Сталінграду та рухався в зоні дії дорожнього знаку 3.29 «обмеження максимальної швидкості 50 км/год.» зі швидкістю 74 км/год.
Позивач не погоджується із вищезазначеною постановою, мотивуючи її незаконність наступним.
Фотозйомка правопорушення здійсненна приладом «Візир», який не працював в автоматичному режимі, а тому позивач вважає дану зйомку незаконною. Крім того на доданих до постанови знімках лише на одному можливо розгледіти номер автомобіля позивача, на інших неможливо роздивитись номер автомобіля та дорожні знаки.
Крім того позивач вважає незаконним оспорювану постанову, оскільки вона була складена без протоколу про адміністративне правопорушення, без його участі, що зашкодило йому скористатися своїм правом на захист.
Позивач просив також відновити строк оскарження постанови, оскільки він отримав зазначену постанову 16 листопада 2009 року, тобто після того, як пройшли строки оскарження
В судове засідання позивач не з’явився, до суду надіслав заяву, в якій просив суд справу слухати без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи 04.01.2009 року на власника транспортного засобу TOYOTA COROLLA д/н НОМЕР_1 ОСОБА_1 була складена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності ВЕ 029399, згідно якої на позивача було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.
З трьох фотознімків, які додані до постанови, лише на третьому видно державний номер автомобіля позивача, однак неможливо встановити як місця вчинення правопорушення так і самі обставин його вчинення. На жодному знімку не було зафіксовано розміщення дорожнього знаку, що вводить обмеження та неможливо встановити місце проведеної фіксації. Доказів того, що зйомка проводилась саме в зазначеному місці, та про наявність дорожніх знаків відповідачем не надано.
Суд вважає достатніми підстави для поновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав, оскільки позивач отримав дану постанову вже після того як пройшли строки оскарження.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 17,18, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав.
Скасувати постанову ВЕ 029399 від 04.01.2009 року у відношенні власника транспортного засобу TOYOTA COROLLA д/н НОМЕР_1 ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Патрик Ю.Ю.