№3-606/2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2009 року м.Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Салій В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що поступили від начальника ВДАІ з ОАТ Жидачівського району та АТІ УДАІ ГУ МВС України у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,
українця, гр.України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за ст. 124 КУпАП ,-
встановив:
Згідно протоколу серії АЕ № 0369820 від 15.06.2009 року ОСОБА_1 15 червня 2009 року о 14 год. 40 хв. на вул. Галицька в м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області, керуючи транспортним засобом марки “Mitsubishi Lancer“ д.н.з. НОМЕР_1, пересік суцільну смугу дорожньої розмітки, виїхав на зустрічну смугу руху, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, чим порушив пункт 11.4 Правил дорожнього руху, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що 15 червня 2009 року приблизно о 14 год. 40 хв. їхав за кермом автомобіля НОМЕР_3. На вул. Галицька в м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області йому раптово стало погано, відчув біль в серці, стало важко дихати, на якусь мить втратив контроль над керуванням автомобілем, після чого відчув удар від спрацювання подушки безпеки. Пізніше взнав, що виїхав на зустрічну смугу руху, де здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2. Раніше звертався до лікарів за медичною допомогою. Був встановлений діагноз: вегетосудинна дистонія по гіпертонічному типу. Вважає, що під час ДТП раптово виникло загострення серцевого захворювання, яке призвело до втрати свідомості, внаслідок чого він не мав можливості керувати своїми діями та усвідомлювати значення таких дій і передбачати настання їхніх наслідків. Просить провадження по справі закрити у зв»язку з відсутністю складу правопорушення.
Аналогічні пояснення по суті події ОСОБА_1 дав під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та оформлення дорожньо-транспортної пригоди.
По клопотанню адвоката ОСОБА_2 по справі було призначено судово-медичне дослідження. Згідно акту судово-медичного дослідження № 1825 від 22.07.2009 року у період ДТП у ОСОБА_1 були можливі хворобливі зміни зумовлені кризовим перебігом гіпертонічної хвороби, яка могла супроводжуватись короткотривалою, тимчасовою – на декілька секунд втратою тями «синкопальний стан».
Згідно ст. 9 ч.1 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У силу ст.ст. 10,11 КУпАП дія чи бездіяльність визнається винним лише у випадках , коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер такої дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала чи свідомо допускала їх настання або передбачала можливість настання шкідливих наслідків, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
В судовому засіданні встановлено, що 15 червня 2009 року о 14 год. 40 хв. на вул. Галицька в м. Бібрка Перемишлянського району Львівської області, ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки “Mitsubishi Lancer“ д.н.з. НОМЕР_1, пересік суцільну смугу дорожньої розмітки, виїхав на зустрічну смугу руху, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2. Однак в момент ДТП у нього відбулася втрата тями «синкопальний стан» зумовлена раптовим кризовим перебігом гіпертонічної хвороби, що вплинула на його здатність керувати у цей момент транспортним засобом, внаслідок чого він не мав можливості керувати своїми діями та усвідомлювати значення таких дій і передбачати настання їхніх наслідків.
Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АЕ № 0369820 від 15.06.2009 року ОСОБА_1 вчинив порушення пункт 11.4 Правил дорожнього руху , згідно якого на дорогах з двохстороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги.
З матеріалів адмінсправи вбачається і в судовому засіданні встановлено, що на ділянці дороги по вул.. Галицькій в м. Бібка Перемишлянського району Львівської області, де мало місце ДТП, відсутні дві і більше смуги для руху в одному напрямку.
Відповідно до ст. 247 п.1 КУпАП у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення розпочате провадження в справі підлягає закриттю. Керуючись ст.ст. 247 п.1, 284 ч.1 п.3 КУпАП,-
постановив:
Провадження по адміністративній справі закрити із-за наявності обставин, що виключають провадження по справі.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис
СУДДЯ ЖИДАЧІВСЬКОГО РАЙСУДУ САЛІЙ В.В.