Судове рішення #6927616

Справа  1-54/09  



 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

 12 лютого 2009 року                                       Рдехівський районний суд Львівської області

в складі:          головуючого  --  ОСОБА_1

при секретарі        --  ОСОБА_2

з участю прокурора --  ОСОБА_3

при попередньому розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м.Радехові кримінальної справу про обвинувачення

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, гр-на України, не депутата, ІНФОРМАЦІЯ_4, неодруженого, працюючого, гірником-підземником на шахті №2 м.Червоноград, військовозобов”язаного, раніше не судимого  

за ст. 286 ч.1 КК України

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він 14.09.2008 року, приблизно о 3 год. 30 хв., керуючи автомобілем «Форд-Мондео», реєстраційний номер НОМЕР_1, який належить його батькові ОСОБА_5, і вякому нато йчас знаходилася пасажи ОСОБА_6, рухаючись зі швидкістю 113 км/год. дорогою Радехів-Червоноград в с.Корчин Радехівського району, не справився з керуванням, вчинив наїзд на пішохода ОСОБА_7, яка проходила проїжджою частиною дороги в попутному напрямку. Внаслідок ДТП ОСОБА_7 та пасажир ОСОБА_6 отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Цим самим ОСОБА_4 порушив правила безпеки руху та експлуатації транспортних засобів, а саме:

- п.1.5 ч.1, який вказує, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати загрожувати життю або здоров»ю громадян, завдавати матеріальних збитків;  

- п.11.2, який вказує, що нерейкові транспортні засоби повинні рухатися як найближче до правого краю проїзної частини;  

- п.13.3, який вказує, що під час обгону, випередження, об»їзду перешкоди чи зустрічного роз»їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху;

- п.12.3, який вказує, що у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об»активно спроможний виявити, повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об»їзду перешкоди;

- вимоги заборонного знаку 3.29 «Обмеження максимальної швидкості – 40».

Дії ОСОБА_4 кваліфіковано по ст. 286 ч.1 КК України як порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.  

Відповідно до ст. 12 КК України злочин передбачений ст. 296 ч.1 КК України є злочином невеликої тяжкості.

З матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 щиро покаявся, сприяв розкриттю злочину, примирився з потерпілим, відшкодував завдані ним збитки.

Згідно ст. 45 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки.

Потерпілі ОСОБА_6, ОСОБА_7 звернулися до суду з заявами про закриття справи, оскільки вони з ОСОБА_4  примирилися і їм були відшкодовані заподіяні збитки.

Враховуючи те, що ОСОБА_4 вперше притягується до кримінальної відповідальності, не заперечує щодо закриття кримінальної справи щодо нього, кримінальну справу , на думку суду, необхідно закрити.

Необхідно, на думку суду, стягнути з ОСОБА_4 на користь держави 469 грн. 56 коп. судових витрат за проведення автотехнічної експертизи, оскільки експертною установою були затрачені кошти в вищевказаному розмірі.    

Керуючись ст. 8 КПК України, ст.45 КК України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 за ст. 286 ч. 1 КК України закрити у зв”язку з дійовим каяттям.

 ОСОБА_1 запобіжного заходу – підписку про невиїзд – скасувати.

 Стягнути з ОСОБА_4 469 грн. 56 коп. судових витрат за проведення автотехнічної експертизи. Стягнення провести в загальний фонд Державного бюджету України.  

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Львівської області протягом 7 діб з моменту оголошення.

      Головуючий  підпис

      З оригіналом згідно:

      Голова Радехівського районного суду                                                       ОСОБА_1  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація