Судове рішення #6927908

Справа №2-729/09  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  08 грудня 2009 року СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:  

головуючої    – судді Омелюх В.М.,  

      при секретарі – Ращик П.П.,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт.Солоне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  

  В С Т А Н О В И В:  

  Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на утримання спільної з відповідачем неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 278 гривень 50 копійок щомісячно до його повноліття, посилаючись на те, що з 22 вересня 1995 року знаходиться з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. В зв’язку з припиненням сімейно-шлюбних відносин неповнолітній син проживає з нею та знаходиться на її утриманні, при цьому відповідач в добровільному порядку не допомагає матеріально утримувати спільну дитину.  

Оскільки відповідач має мінливий та нерегулярний дохід, отримує пенсію, вона просить стягнути з нього аліменти у твердій грошовій сумі, так як права та обов’язки батьків є рівними, а відповідач повинен забезпечити дитині матеріальне утримання у розмірі Ѕ частини від прожиткового мінімуму, який на одну особу віком до 6 років складає 557 гривень.  

У судовому засіданні позивачка позов про стягнення аліментів на утримання дитини підтримала, але змінила позовні вимоги в частині розміру та способу їх стягнення. Просила стягнути з відповідача аліменти на утримання спільного сина в примусовому порядку не у твердій грошовій сумі, а в частці від заробітку у розмірі 1/3 частини від усіх видів його заробітку, о скільки на день розгляду справи судом стало відомо, що відповідач отримує пенсію. В даний час їй самій важко утримувати спільну дитину, а відповідач після фактичного припинення сімейно-шлюбних відносин у 2001 році не  допомагає матеріально утримувати дитину і на сьогоднішній день спільний з відповідачем неповнолітній син повністю знаходиться на її утриманні.   Також пояснила, що витрачає на утримання сина близько 600 гривень в місяць  .

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання спільної дитини у розмірі ј частини від його прибутків для забезпечення її нормальної життєдіяльності, оскільки він отримує пенсію за віком, розмір якої складає близько 876 гривень у місяць.  

Суд, заслухавши сторони, дослідивши надані докази по справі в межах заявлених позовних вимог, приходить до висновку, що позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного: згідно ст. 180-183 СК України батьки зобов’язані матеріально утримувати своїх неповнолітніх дітей.  

Відповідач є батьком неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7), який народився у позивачки в період шлюбу з відповідачем (а.с.8) та який, згідно довідки Солонянської селищної ради Дніпропетровської області знаходиться на утриманні позивачки (а.с.16). Сторони однією сім’єю не проживають та не ведуть спільне господарство, оскільки з 2001 року припинили фактичні сімейні відносини, з того ж часу проживають окремо і відповідач не входить до складу сім’ї позивачки, що підтверджується довідкою селищної ради (а.с.16). Відповідач в даний час в добровільному порядку матеріальну допомогу на утримання дитини позивачці фактично не надає, в зв’язку з чим аліменти необхідно стягнути з відповідача в примусовому порядку.  

При визначенні розміру аліментів, суд відповідно до ст.182 СК України враховує матеріальне становище платника аліментів, який не працює, отримує пенсію за віком (а.с.18),  розмір якої складає близько 876 гривень у місяць,   що підтверджується довідкою Управління пенсійного фонду України (а.с.17), можливість утримання дитини працездатною позивачкою, яка працює та отримує заробітну плату, та вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі ј частини від усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, що визнано відповідачем у судовому засіданні, оскільки права та обов’язки кожного з батьків є рівними за законом. Будь-яких інших доказів в підтвердження передбачених ст. 182 Сімейного кодексу України обставин на підтвердження матеріального стану та стану здоров’я як відносно дитини, так і відносно відповідача, а також розміру витрат позивачки на утримання дитини суду не надано.  

Крім цього, в зв’язку з задоволенням позову, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь держави судовий збір та витрати по оплаті витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, оскільки позивачка при зверненні з позовом до суду звільнена від цих витрат.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-182,183 Сімейного Кодексу України ст.ст. 10,11,57,60,209,212-215,367 ЦПК України, суд,  

  В И Р І Ш И В:  

  Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.  

  Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частини від усіх видів його заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 12 листопада 2009 року, допустивши негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у розмірі місячного платежу, відмовивши в задоволенні іншої частини позову.  

  Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 51 (п’ятдесят однієї) гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 (сто двадцять) гривень.  

  Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження поданням апеляційної скарги.  

  Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом строку, встановленого для подачі заяви про апеляційне оскарження.  

Текст повного рішення складено 09.12.2009 року.  

  Головуюча суддя:         підпис        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація