Справа № 3-1123/2009р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2009 року суддя Димитровського міського суду Донецької області Клепка Л.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ВДАІ м. Димитрова про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого в ТОВ «Континент», водієм, мешкаючого в місті Димитров, Донецької області, м-н «Западний», б. 48, кв. 37, за ст.ст. 124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИЛА:
25 жовтня 2009 року в 00 год 05 хв. по вул. Попова в м. Димитров Донецької області водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем «FAW», державний номерний знак НОМЕР_1, в порушення п. 12.3 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р., згідно якого у разі виникнення небезпеки або перешкоди для руху, водій зобов’язаний негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди, здійснив наїзд на огорожу будівлі № 9 по вул. Попова в м. Димитров, спричинивши власнику пошкодження майна., чим скоїв правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім того, при вищевикладених обставинах, після скоєння вищезазначеного правопорушення водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем «FAW», державний номерний знак НОМЕР_1, в порушення вимог п. 2.10 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р., зобов’язуючого водія у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди залишатися на місці пригоди, залишив місце пригоди, до якої він причетний, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.
Постановою судді справи об’єднані в одне провадження.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в скоєних правопорушеннях визнав повністю і суду пояснив, що 25 жовтня 2009 року о 8 годині 30 хвилин по вул. Попова в м. Димитров, керуючи автомобілем «FAW», державний номерний знак НОМЕР_1 він дійсно наїхав на огорожу будівлі №9 по вулиці Попова в м.Димитров та залишив місце ДТП, оскільки не помітив, що зламав огорожу, тому що було темно. Також додав, що згодом побачив, що в результаті ДТП у його автомобіля відірвався бампер з державним номерним знаком.
Дослідивши адміністративні протоколи, вислухавши пояснення правопорушника, протокол огляду місця ДТП, долучений до матеріалів справи, письмові пояснення правопорушника, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.124, 122-4 КУпАП, оскільки той, порушивши правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження майна, залишив місце пригоди.
Відповідно до ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи загальні правила накладення адміністративних стягнень, характер вчинених правопорушень, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу. Суд вважає, що такий вид стягнення буде найбільш доцільним та слугуватиме запобіганню нових правопорушень.
Керуючись ст.ст. 36 ч.2, 122-4, 124, 284, 287-288 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і відповідно до ст.ст. 124 КУпАП піддати його штрафу на користь держави в розмірі двадцяти двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 374 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апелляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя