Справа №2-438/09
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Р І Ш Е Н Н Я
08 грудня 2009 року
Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Шумської О.В.
при секретарі Ульшиній І.А.
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Софіївка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кам»янської сільської ради про визнання права на спадщину за законом,-
В С Т А Н О В И В :
26 жовтня 2009 р. ОСОБА_1 звернулася до Софіївського районного суду із вищевказаною позовною заявою. Після уточнення позовний вимог 09 листопада 2009 року позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 20 травня 1997 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області її батьку – ОСОБА_2, як члену колективного сільськогосподарського товариства ім. Ульянова, був виданий сертифікат на право на земельну частку (пай), відповідно до якого йому належить право на земельну частку (пай) розміром 8.02 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у власності КСП ім. Ульянова Софіївського району Дніпропетровської області. Грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням індексації становить 86220,68 грн.
21 листопада 2008 року батько позивача – ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 8.02 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 86220,68 грн., яка належала померлому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) виданого 20 травня 2008 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області.
Позивач, відповідно до чинного законодавства, своєчасно звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Проте, 06 жовтня 2009 року у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого 21 листопада 2008 року батька позивача – ОСОБА_2 Софіївською державною нотаріальною конторою позивачу було відмовлено у зв’язку з тим, що відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності на земельну ділянку – сертифікат на право на земельну частку (пай).
Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті батька як за законом, так і за заповітом.
24 жовтня 2009 року позивач подала оголошення до газети «Вісті Софіївщини» про те, що загублений сертифікат на право на земельну частку (пай) виданий Софіївською райдержадміністрацією 20.05.1997 року ОСОБА_2 вважати недійсним.
Зазначені обставини змусили позивача звернути до суду за захистом свого порушеного права на спадщину за законом, у зв'язку із зазначеним, позивач просить в изнати за нею право на спадщину права на земельну ділянку, яка відкрилася 21 листопада 2008 року в наслідок смерті ОСОБА_2, що складається із земельної ділянки площею 8.02 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 86220,68 грн., яка перебуває у колективній власності КСП ім. Ульянова Софіївського району Дніпропетровської області, та належала померлому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ДП №0266069 виданого 20 травня 1997 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області.
Позивач - ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги посилаючись на обставини, викладені у поданій до суду позовній заяві.
Відповідач - Кам»янська сільська рада, будучи увідомленими про час, дату і місце розгляду справи, в попереднє судове засідання свого представника не направили, про причини неявки суд не повідомили, з позовом згідні, позовні вимоги визнають у повному обсязі, просять справу розглянути без їх участі, про що надали до суду відповідну заяву.
Третя особа - Софіївська державна нотаріальна контора, будучи повідомленими про дату та час проведення судового засідання, свого представника не направили, просять розглянути справу без їх участі.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердили факти, викладені в позовній заяві.
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, свідків, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав.
В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що 20 травня 1997 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області її батьку – ОСОБА_2, як члену колективного сільськогосподарського товариства ім. Ульянова, був виданий сертифікат на право на земельну частку (пай), відповідно до якого йому належить право на земельну частку (пай) розміром 8.02 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у власності КСП ім. Ульянова Софіївського району Дніпропетровської області (а.с. 7). Грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням індексації становить 86220,68 грн. (а.с. 13).
21 листопада 2008 року батько позивача – ОСОБА_2 помер (а.с. 6). Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається із земельної ділянки площею 8.02 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 86220,68 грн., яка належала померлому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) виданого 20 травня 2008 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області (а.с. 7).
Позивач, відповідно до чинного законодавства, своєчасно звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Проте, 06 жовтня 2009 року у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого 21 листопада 2008 року батька позивача – ОСОБА_2 Софіївською державною нотаріальною конторою позивачу було відмовлено у зв’язку з тим, що відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності на земельну ділянку – сертифікат на право на земельну частку (пай) (а.с. 5).
Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті батька як за законом, так і за заповітом.
24 жовтня 2009 року позивач подала оголошення до газети «Вісті Софіївщини» про те, що загублений сертифікат на право на земельну частку (пай) виданий Софіївською райдержадміністрацією 20.05.1997 року ОСОБА_2 вважати недійсним (а.с. 8).
Згідно ст. 1261 Цивільного Кодексу України позивач являється спадкоємцем першої черги майна померлого батька ОСОБА_2.
На підставі ст. 1222 ч. 1 ЦК України / в ред. 2003 р./ спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Стаття 1223 передбачає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 Цивільного кодексу України
Стаття 1225 ч.1 ЦК України передбачає, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, право на спадщину права на земельну ділянку (пай), яка відкрилася 21 листопада 2008 року в наслідок смерті ОСОБА_2 що складається із земельної ділянки площею 8.02 в умовних кадастрових гектарах, вартістю 86220,68 грн., яка перебуває у колективній власності КСП ім. Ульянова Софіївського району Дніпропетровської області та належала померлому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ДП №0266069 виданого 20 травня 1997 року Софіївською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.В. Шумська
Рішення вступило в законну силу ______________________ і не оскаржувалося.
Оригінал знаходиться в справі № __________________
- Номер: 6/366/20/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-438/09
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.11.2016
- Дата етапу: 10.11.2016
- Номер: 6/366/2/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-438/09
- Суд: Іванківський районний суд Київської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2017
- Дата етапу: 20.02.2017