Судове рішення #6933111

      КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


 

  ПОСТАНОВА  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

  18 листопада 2009 року                                                                    справа № 2-а-10290/09/1070  

      Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Балаклицького А.І., при секретарі – Гавриловій С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу  


за позовом  

в особі   В.о. прокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави

Рокитнянської МДПІ з Таращанським відділенням

до   Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ківшовата АО»  

про   стягнення податкової заборгованості,


  в с т а н о в и в:  

 В.о. прокурора Таращанського району Київської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Рокитнянської МДПІ з Таращанським відділенням (далі - Позивач) з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ківшовата АО» (далі – Відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 10 815,53 гривень.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведених Позивачем перевірок щодо своєчасності сплати податків та зборів відповідачем виявлено порушення Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Ківшовата АО» порядку та термінів сплати податків. Внаслідок чого, за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 10 815,53 грн. по податку на додану вартість, фіксованому сільськогосподарському податку, орендній платі за землі та іншим надходженням.

В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги та просив суд позов задовольнити.

Представники прокуратури та відповідача у судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, відзиву на позов не надали, явку своїх представників в судове засідання не забезпечили, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та представника прокуратури на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.      

Як вбачається з матеріалів справи, СГ ТОВ «Ківшовата А.О.» зареєстроване Таращанською РДА 28.04.2000 року за № 293. Взято на облік у Рокитнянській МДПІ 15.05.2000 року.

Як було встановлено судом, станом на 13.02.2009 року СТОВ «Ківшовата» має борг по сплаті податку на додану вартість в сумі 437,17 грн.  

Так, працівником Таращанського відділення Рокитнянської МДПІ були проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Ківшовата АО». За результатами перевірок Позивачем складені Акти перевірок № 00004 від 30.03.2009 року та № 0000441610/0 від 10.09.2009 року.  

Відповідно до Актів перевірок встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, а саме: своєчасно неподані  декларації з ПДВ за лютий, червень, липень 2009 року.  

За результатами зазначеної перевірки та на підставі Актів перевірки начальником Таращанського відділення Рокитнянської МДПІ винесені податкові повідомлення-рішення № 0000211610/0 від 30.03.2009 року та № 0000441610/0 від 10.09.2009 року, якими Відповідачу визначені податкові зобов’язання з урахуванням штрафних санкцій на загальну суму 510,00 грн. За рахунок переплати в розмірі 72,83 грн. заборгованість відповідача складає 437,17 грн.  

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено подання суб`єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.

Пункт 17.1.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.20.2000 р. № 2181-ІІІ» зазначає, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1192 року № 2535-ХІІ (далі – Закон № 2535) власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також   орендну плату   за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до вимог адміністративного позову та декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008 рік яка була подана відповідачем, орендна плата становить 3006,00 грн., тобто це сума яку СТОВ «Ківшовата» повинна сплатити протягом року. Щомісячна плата становить 250,50 грн. Податковий борг по орендній платі за землю, відповідно до позовних вимог, становить 1503,00 грн.    

Відповідачем сума податкової заборгованості до цього часу в добровільному порядку не сплачена. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

 Відповідно до  Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1192 року № 2535-ХІІ, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку - використання землі в Україні є платним.  

 Згідно ст. 2 вказаного Закону плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

За земельні ділянки надані в оренду справляється орендна плата.

Відповідно до ст. 14 Закону № 2535-ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Податкове зобов’язання по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. (стаття 17 Закону № 2535-ХІІ)

Відповідно до статті 25 за прострочення встановлених строків сплати податку (30 календарних днів) справляється пеня у розмірах, визначених законом.

Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Загальний борг відповідача по фіксованому сільськогосподарському податку становить 8190,60 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.1998 року № 320-ХІV платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року.

Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.

Платники податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку згідно із законодавчими актами України (стаття 8 Закону № 320).

Судом враховано також, що до Таращанського відділення Рокитнянської МДПІ надійшло подання УДК у Таращанському районі від 18.05.2009 року № 2 про здійснення заходів з погашення податкового боргу через несплату платниками податків узгоджених сум податкових зобов’язань у встановлені терміни, а саме: сума податкового боргу СТОВ «Ківшовата АО» по Постанові Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року № 1003 та по Постанові Кабінету Міністрів України від 26.02.1998 року № 220 на загальну суму 684,76 грн.  

Так, відповідно до спільного Наказу Державного казначейства України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації від 25.12.2008 року № 557/810 «Про внесення змін до наказу Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 N 74/194 щомісячно, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним, органи Державного казначейства України надають у паперовому вигляді відповідним органам державної податкової служби подання щодо:

- простроченої заборгованості перед державним бюджетом за бюджетними позичками, фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, на суму заборгованості з основного боргу, відсотків та пені, нарахованої на таку заборгованість станом на 1 число поточного місяця, у національній валюті з обов’язковим зазначенням кодів бюджетної класифікації, на які повинні зараховуватись суми простроченої заборгованості за кожним її видом;

Про вжиті заходи щодо стягнення простроченої заборгованості органи державної податкової служби інформують відповідні територіальні органи Державного казначейства України з наданням копій документів (постанови, ухвали, рішення суду) до 10-го числа наступного місяця.  

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

 Відповідно до п. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену   у поданій ним податковій декларації  , протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Пункт 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.20.2000 р. № 2181-ІІІ визначає, що податковий борг (недоїмка) – податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Стаття 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.20.2000 р. № 2181-ІІІ зазначає, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

 Пунктом 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції у випадках, порядках та розмірах, встановлених законами України.  

Отже, Відповідачем не виконане зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки визначені Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

  п о с т а н о в и в:  

 Адміністративний позов в.о. прокурора Таращанського району –   задовольнити  .

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ківшовата АО» (09543, Київська область, Таращанський район, с. Ківшовата, вул. Леніна, 67, код ЄДРПОУ 3753496) на користь Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції з Таращанським відділенням (ідентифікаційний код 35013516) податкову заборгованість в сумі   10 815 (десять тисяч вісімсот п'ятнадцять) гривень 53 коп.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

  Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.  

       Суддя:  /  підпис/

З оригіналом згідно

Суддя                                                                                            А.І.Балаклицький

Секретар С.В.Гаврилова

      Повний текст постанови складено та підписано 23 листопада 2009 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація