справа № 2,,ц,,-686/2009р
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2009 року Барський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Переверзєва С.В.
при секретарі Войтовій І.О
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бар
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до арбітражного керуючого ОСОБА_2 про визнання правочину дійсним,
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду ОСОБА_1 вказав, що за договором купівлі - продажу між ним та арбітражним керуючим ОСОБА_2 №6, від 05 липня 2007 року ним було придбано у власність будівлю побутову розташовану в АДРЕСА_1 Вищевказана будівля належала СВАТ «Перше Травня» села Терешки, яке визнано банкрутом та його майно реалізовував арбітражний керуючий – він же відповідач по справі ОСОБА_2 Продаж приміщення вчинено за суму в 3500 гривень. Які передано відповідачу до підписання договору, що підтверджується квитанціями банку. Тоді ж було складено акт прийому - передачі майна. Але даний договір купівлі-продажу не було зареєстровано в Барському бюро технічної інвентаризації, в зв»язку з тим, що даний договір не посвідчено нотаріусом. З часу продажі приміщення він користується ним для власних потреб. Від часу переходу в користування приміщення - будівля побутова – тобто з липня 2007 року на нього ніхто прав не заявляв. Крім того не ставила цього питання і сільська рада як територіальна громада. Він добросовісно заволодів вищевказаним майном та вважає, що має на нього право. Крім того ним для належного оформлення купівлі-продажу приміщення побутового було замовлено довідку – характеристику в КП « Барське бюро технічної інвентаризації» де було встановлено, що площа даного приміщення складає 64.6 м. кВ. з підвалом та ганком. Він знову звернувся до відповідача про належне оформлення купівлі-продажу та отримав відповідь, що необхідно звернутись до суду. Таким чином він змушений звертатись до суду з даним позовом про визнання правочину дійсним та визнання за ним права власності на нерухоме майно – будівлю побутову..
ОСОБА_1 в письмовій заяві просив справу слухати у його відсутності, наполягаючи на задоволенні своїх вимог.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з,явився, але в заяві до суду пред,явлений позов визнав і просив справу слухати у його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити повністю. До такого висновку суд дійшов із слідуючого: відповідно до вимог ст.. 398 ЦК України право володіння виникає на підставі договору з власником або з особою, якій це майно було передано власником, а також на інших підставах, встановлених законом. Згідно ст..220 ЦК України – правочин може бути визнано дійсним, якщо сторони домовились щодо всіх умов договору. За договором купівлі - продажу №6, від 05 липня 2007 року позивачем було придбано у власність будівлю побутову розташовану в АДРЕСА_1 Продаж приміщення вчинено за суму в 3500 гривень. Відповідно до акту прийому-передачі ОСОБА_1, сплативши кошти, що підтверджується квитанціями, отримав приміщення. Тобто ним, як покупцем майна, були вчиненні всі необхідні дії і тому він має право на володіння, користування і розпорядження майном.
Керуючись ст.130, 174 ЦПК України, ст 220, 398, 655 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов визнати повністю.
Визнати правочин договір купівлі - продажу приміщення будівля побутова з підвалом та ганком між ОСОБА_1 до арбітражним керуючим ОСОБА_2 дійсним, та визнати за ОСОБА_1 право власності на майно - будівлю побутову, площею 64.6 м.кв. з підвалом та ганком, розташованого в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: