Судове рішення #6936180

                                                                                             

                     Справа № 2а-1813/09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

    4 грудня 2009 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

                                     головуючого судді                 Шилової Л.М.

                                      при секретарі                         Ільченко І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Взводу ДПС Відділу ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області, Інспектора взводу ДПС відділу ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області Будулатій Юрія Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, суд, -

В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_1 подав до суду адміністративний позов, яким просить скасувати постанову ВА № 101036 від 8 травня 2009 року. На обґрунтування вимог вказав, що відносно нього 8 травня 2009 року було складено постанову ВА № 101036, якою на нього було накладено штраф у розмірі 425 грн. по ч. 2 ст.122 КУпАП.

      На обґрунтування вимог вказав, що постанова про адміністративне правопорушення винесена з порушенням вимог чинного законодавства, дані на які посилається інспектор при складані постанови про адміністративне правопорушення не підтверджуються доказами. У вказаній постанові зазначено, що громадянин ОСОБА_18 травня 2009 року о 17 годині 00 хвилин, на вулиці Попова в місті Кіровограді, керуючи автомобілем Део Нексія державний номер НОМЕР_1, здійснив обгін іншого автомобіля на пішохідному переході. Проте для таких висновків у особи, яка винесла постанову, не було жодних підстав, оскільки, ним, позивачем, не порушувались Правила дорожнього руху, а інспектор помилково притягнув його до адміністративної відповідальності та позбавив можливості на належний захист у встановленому порядку. Винесена постанова не містить жодного доказу, на підставі якого було прийнято рішення про накладення на нього адміністративного стягнення.

      В судове засідання відповідачі – не з'явились, про час, місце та дату розгляду справи повідомлені  належним чином, причини неявки суду не повідомили,  доказів правомірності свого рішення до суду не надано.

    Відповідно до ч. 4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

            Приймаючи до уваги викладене суд вважає можливим ухвалити судове рішення на підставі  наявних у справі доказів.

    Судом встановлені наступні факти.

    Інспектором взводу ДПС відділу ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області Будулатій Юрієм Анатолійовичем  8 травня 2009  року винесена постанова ВА № 101036  по справі про адміністративне правопорушення, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п. 14.6 Правил дорожнього руху України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., тобто за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП, оскільки він 8 травня 2009  року в 17  годин 00 хвилин керуючи автомобілем Део Нексія, державний номер НОМЕР_1 , здійснив обгін іншого автомобіля на пішохідному переході .

У  судовому засіданні повністю знайшли підтвердження доводи позивача про те, що вище вказана  постанова винесена  Інспектором взводу ДПС відділу ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області Будулатій Юрієм Анатолійовичем із  порушенням чинного законодавства.  Доказів на підтвердження здійснення позивачем порушення Правил дорожнього руху України за вказаних у поставі обставин судом добуто не було.

Постанова не відповідає вимогам Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МВС України № 185 від 22.02.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 272/5463 від 26.03.2001 року, якою передбачено чіткий порядок оформлення матеріалів, які застосовуються при адміністративному провадженні, а також порядок їх обліку.

    Відповідно до п. 2.11 даної Інструкції у постанові обов'язково проставляється число, місяць, рік і місце її винесення. Указується посада, найменування органу внутрішніх справ, звання, прізвище та ініціали посадової особи, яка розглядала матеріали адміністративної справи і винесла постанову. У розділі про відомості стосовно особи, яка вчинила правопорушення, зазначається повністю (без скорочень) її прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць і рік народження, а також адреса місця народження, фактичне місце проживання особи на час вчинення правопорушення, найменування підприємства, установи, організації, де вона працює або навчається, і посада; указується документ, який засвідчує особу. У розділі "ВСТАНОВИВ" вказується число, мі сяць, рік, час скоєння адміністративного правопорушення, прізвище та ініціали особи, яка його вчинила, викладаються обставини і суть скоєного правопорушення, установлені при розгляді матеріалів адміністративної справи. Зазначається стаття КУпАП, яка передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення. У розділі "ПОСТАНОВИВ" посадова особа, яка розглядала матеріали адміністративної справи, виносить постанову про наклад ення адміністративного стягнення (попередження, штраф із зазначенням суми, направлення матеріалів на розгляд суду, адміністративної комісії тощо), застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП, або закриття справи, про що робиться відповідний запис. Після розгляду справи про адміністративне правопорушення залежно від результатів її розгляду посадова особа, яка розглядала матеріали адміністративної справи і виносила постанову, приймає рішення щодо вилучених документів чи речей, про їх конфіскацію в установленому порядку, повернення власнику або знищення, про що робиться запис у постанові. Постанова підписується посадовою особою, яка її винесла.

В порушення вимог даної Інструкції у постанові не повністю вказано найменування органу внутрішніх справ, звання, прізвище та ініціали посадової особи, яка розглядала матеріали адміністративної справи і винесла постанову, в графі документ, що засвідчує особу відомостей про правопорушника не зазначено, у розділі ВСТАНОВИВ не зазначено  прізвище та ініціали особи, яка вчинила правопорушення.

      Постанова також була винесена в порушення вимог ст. 280 КУпАП, оскільки інспектором ДАІ не з’ясовувались всі обставини, що підлягають з'ясуванню   при   розгляді справи про адміністративне правопорушення. В постанові відсутні відомості щодо винності особи у вчиненні адміністративного правопорушення; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу.

      Судом встановлено недотримання вимог ст. 283 КУпАП, оскільки в постанові не вказано повне найменування посадової особи, яка винесла постанову.

    Виходячи із норм викладених в ст. 71 КАС України встановлено, що за загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. При розгляді справи щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.

      Суб'єкт владних повноважень – відповідач у справі зобов'язаний подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, незалежно від того, на чию користь вони можуть бути використані – на користь відповідача чи навіть позивача.

      На підставі вище викладеного, суд  задовольняє вимоги повністю.

    Керуючись ч. 2 ст. 122, ст. ст. 251, 280, 283, 293 КУпАП, ст. 11, 71, 72, 94, 158, 160-163, 256 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

      Адміністративний позов задовольнити повністю.

      Визнати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВА № 101036 від 8 травня 2009 року, винесену Інспектором взводу ДПС відділу ДАІ з обслуговування м. Кіровограда при УМВС України в Кіровоградській області Будулатій Юрієм Анатолійовичем   про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за ч. 2 ст. 122 КпАП України та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн.  незаконною та скасувати.

      Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1за ч. 2 ст. 122 КпАП України закрити за відсутністю подій і складу адміністративного правопорушення.

       Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського Апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів та подачі апеляційної скарги в наступні 20 днів.

Постанова суду в повному обсязі була виготовлена на 09 грудня 2009 року.

    Суддя                              

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація