справа № 2,,ц,,- 760/2009 року
Р І Ш Е Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 липня 2009 року Барський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Переверзєва С.В
при секретарі Войтовій І.О
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бар
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Барської міської ради про узаконення будівлі, визнання договору дійсним, визнання право власності,
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду ОСОБА_1 вказала, що рішенням виконавчого комітету Барської міської ради №238 від 22.05.2000 року ОСОБА_2 – він же відповідач по справі було надано земельну ділянку розміром 4 х 6 метрів по вулиці Леніна / теперішня назва Соборна 20 / біля магазину «Поділля « в м. Бар для забудови гаража. На вищевказаній земельній ділянці згідно будівельного паспорта та дозволу інспекції державного архітектурно – будівельного контролю та довідки Барського бюро технічної інвентаризації ОСОБА_2 побудовано гараж літера «А» з підвалом «А1» вартістю 54472 гривень., який закінчено будівництвом але не прийнято в експлуатацію. Та Соколовський не отримав свідоцтва про право власності на гараж. В 2007 році вона вирішила купити гараж та фактично купила у відповідача по усній домовленості вищевказаний гараж за 10000 гривень і користується гаражем. Передала йому грошові кошти, що підтверджується розпискою відповідача про отримання грошей від 19.05.2007 року. Однак як виявилось, вона не може зареєструвати даний гараж на своє ім.»я так як договір купівлі - продажу не посвідчений нотаріусом. Відповідач не бажає повністю виконати умови договору купівлі-продажу гаража в зв»язку з чим вона змушена звертатись до суду. Нею замовлено та виготовлено в КП « Барське бюро технічної інвентаризації» технічну документацію на гараж та отримано довідку – характеристику для суду на предмет визнання договору купівлі - продажу дійсним.
Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Барської райдержадміністрації від 16 червня 2009 року №457 – права інших осіб в користуванні їх земельними ділянками та суспільні інтереси не порушені. А також при будівництві гаража забудовником не порушено санітарні та протипожежні норми, а тому будівля може бути узаконена в судовому порядку. Враховуючи викладене вона просить постановити рішення яким узаконити будівництво будівлі – гаража – літера «А» з підвалом «А1» розташованого в АДРЕСА_1 та визнати договір купівлі продажу вищевказаного гаража між нею та ОСОБА_2. дійсним і визнати за нею право власності на вищевказане майно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю підтримала свій позов.
Відповідач ОСОБА_2 пред,явлений позов визнав.
Представник Барської міської ради в судове засідання не з’явився, але представив суду письмову заяву в які просив справу слухати і відсутності відповідача і визнав пред’явлений позов.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити повністю. Так відповідно до ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом , якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельно ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. Рішенням виконавчого комітету Барської міської ради №238 від 22.05.2000 року ОСОБА_2 – він же відповідач по справі було надано земельну ділянку розміром 4 х 6 метрів по вулиці Леніна / теперішня назва Соборна 20 / біля магазину «Поділля « в м. Бар для забудови гаража. На вищевказаній земельній ділянці згідно будівельного паспорта та дозволу інспекції державного архітектурно – будівельного контролю та довідки Барського бюро технічної інвентаризації ОСОБА_2 побудовано гараж літера «А» з підвалом «А1» вартістю 54472 гривень. Згідно довідки відділу містобудуванню, архітектури та житлово-комунального господарства Барської районної державної адміністрації №457 від 16.06.2009 року побудована споруда не порушує інтереси суміжних жителів, а також не порушенні санітарні та протипожежні норми.
Відповідно до ст.. 220 п.2 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулось повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення. Суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. Як зазначили сторони між ними в 2007 році відбулась домовленість про продаж гаражу і відповідно до умов договору позивачем було передано ОСОБА_2 10000 грн. Даний факт сторонами не заперечувався. За таких умов ОСОБА_1 має право користуватись, володіти та розпоряджатись придбаним майном.
На підставі викладеного і керуючись ст.130, 174 ЦПК України, ст.220ч2, 375, 376, 655, 656 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Узаконити будівництво будівлі – гаража – літера «А» з підвалом «А1» розташованого в АДРЕСА_1 та визнати договір купівлі продажу вищевказаного гаража між ОСОБА_1 та ОСОБА_2. дійсним і визнати за ОСОБА_1 право власності на вищевказане майно.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: