Справа № 2-514/2009 р.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.12.2009 р.
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі суддя Кривка В.П.,
при секретарі Гажук Н.В.,
з участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2 с/ради ОСОБА_3,
представника позивача за зустрічним позовом ОСОБА_4,
третіх осіб: завідуюча Міжгірською ДНК ОСОБА_5,
представник КП «Міжгірське БТІ» ОСОБА_6
розглянувши на попередньому судовому засіданні в райсуді в смт.Міжгір'ї справу за позовами: ОСОБА_7 до ОСОБА_2 с/ради про визнання права власності на спадковий ж/будинок; ОСОБА_8 до ОСОБА_2 с/ради, ОСОБА_7 про визнання права власності на ј спадкового ж/будинку, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_7 10.04.2009 року звернулася з цим позовом до суду мотивуючи вимоги наступним. З 28.01.1958 року позивачка перебувала у шлюбі з померлим ОСОБА_9. За час спільного проживання у шлюбі вони спільно за власні кошти збудували ж/будинок під № 127 по вул.Борканюка в с.Колочава Міжгірського району. ОСОБА_9 помер 29.01.2007 р.. Після його смерті у спадковому будинку залишилася проживати позивачка ОСОБА_7. Діти подружжя ОСОБА_7 створили свої сім’ї і перейшли проживати окремо до своїх приватних будинків. Старший син ОСОБА_9 з 1980 року проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, Красноярського краю Російської Федерації. Дочка ОСОБА_1, з 1989 р. проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2. Менший син ОСОБА_8 з 1995 року проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 «а» по вул.Борканюка в с.Колочава. Померлий за життя склав заповіт, яким все своє майно заповів своїй дочці. Однак, рішенням апеляційного суду Закарпатської області даний заповіт визнано нікчемним. Позивачка просить визнати за нею право власності на спадковий житловий будинок в цілому, оскільки її діти ОСОБА_1 та ОСОБА_9 не заперечують проти цього, а менший син ОСОБА_8 звернувся до нотконтори із заявою про прийняття спадщини за спадкодавцем ОСОБА_9, однак така подана з пропущенням строку встановленого законом.
25.05.2009 року до суду від ОСОБА_8 надійшла позовна заява про визнання права власності на ј спадкового ж/будинку вмотивована наступним. Позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за померлим батьком, як спадкоємець І черги. В державній нотаріальній конторі він довідався, що померлий батько склав заповіт на користь своєї дочки ОСОБА_1. Ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 03.02.2009 року заповіт померлого батька визнано нікчемним. Цим же рішенням позивача визнано спадкоємцем першої черги по спадщині, яка відкрилася після смерті батька ОСОБА_9. Його сестра та брат до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини не зверталися. Мати позивача фактично прийняла спадщину, оскільки на час відкриття спадщини проживала у спадковому будинку.
Суд дослідивши матеріали справи та заслухавши думку учасників судового процесу, вирішив з власної ініціативи, погодженої сторонами, на цій стадії судового розгляду , залучити у справу ОСОБА_9 старшого сина спадкодавця як третю особу без самостійних вимог. Оскільки, спір може стосуватися його прав та обов’язківЄ, а заяву про відмову від прийняття спадщини за померлим батьком у встановлений законом строк він не подавав. Натомість не звертався із заявою в держнотконтору про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 35 ч.2, 36 , 209, 210, 293 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Залучити в справу як третю особу без самостійних вимог ОСОБА_9, мешк. смт.Нарва, вул.Гусєва,6, Манського району, Красноярського краю Російської Федерації.
Копію ухвали і копії позовів надіслати третій особі з судовою повісткою .
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя В.П.Кривка