Судове рішення #6952373

                                                                 

                                                                             Справа  №2- 191  / 2009 р.

                                       Р І Ш Е Н Н Я

                          І М „ Я М        У К Р А Ї Н И

   30  листопада 2009 Середино -Будский  районний суд  Сумської  області   у  складі:

головуючої  -  судді   -   Дубінчиної  Т.М.

при  секретарі           -    Новіковій  І.В.

розглянувши  у   відкритому  судовому  засіданні  у   м .С-Буді  цивільну  справу   за позовом  ОСОБА_1   до Зноб-Новгородської  сільради   С-Будського  р-ну  Сумської  області  про  визначення  додаткового  строку  для  звернення з  заявою  про    прийняття  спадщини,-    

                                     в с  т а  н о в и в:

             Позивач   ОСОБА_1  звернувся  до  суду  з заявою , в  якій просить  визначити  йому  додатковий  строк  для  прийняття  спадщини  після  померлої

 бабки   через те, що  строк  пропущений  з  поважних  причин.

     Свої  вимоги  він  обґрунтовує   тим,   що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла  його  бабка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р. народження, що постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 У продовж строку, який наданий законом для прийняття спадщини  він не знав про існування заповіту на  його  ім.»я , який бабка склала 15 грудня 1998 року і відповідно з яким ,житловий дім з надворними будівлями, земельною ділянкою при домі,бабка заповідала  йому  ОСОБА_1. Лише у вересні 2009 року, перебираючи речі та документи бабки, він знайшов цей заповіт.

З цієї причини  ним не подано заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Після смерті спадкодавця спадкоємцями за законом та за заповітом , є я . Інших спадкоємців немає.

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Ним  пропущено строк для прийняття спадщини з поважних причин,  він не знав про існування заповіту бабки ОСОБА_2    і  тому  своєчасно до  нотаріуса не звернувся . Просить  визначити  додатковий  строк  для  прийняття  спадщини - 3  місяці.

      У  судове  засідання   сторони  не з»явились,  просять  справу  розглянути  за  їх  відсутністю,  про  що  надали  письмові  заяви.  Позивач  позов  підтримує  повністю,  відповідач  позов  визнає.

           Суд, дослідивши  матеріали  справи,   вважає,  що   позовна заява   ОСОБА_1 обгрунтована і   підлягає   задоволенню  на  підставі  ч.3 ст.1272  ЦК    України,  а  також  на  підставі  ст.1265 ЦК  України,  

   Відповідно  до  ч.3  ст. 1272  ЦК  України  :

" За  позовом  спадкоємця,  який  пропустив  строк для  прийняття  спадщини

з  поважної  причини,  суд  може  визначити йому  додатковий  строк, достатній для  подачі  ним  заяви про  прийняття  спадщини. "

        Відповідно  до  ч.1  ст.1265  ЦК  України  :

 " У  п»яту  чергу  право  на  спадкування  за  законом   мають  інші  родичі  спадкодавця до  шостого  ступеня   споріднення  включно,  причому  родичі ближчого  ступеня  спорід   нення  усувають  від  права  спадкування  родичів  подальшого  ступеня  споріднення. «  

                 Судом  встановлено  наступне :

ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла    ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р. народження – бабка  позивача, що постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1, що  підтверджується  копією  свідоцтва  про  смерть.

  У продовж строку, який наданий законом для прийняття спадщини  позивач  ОСОБА_1. не знав про існування заповіту на  його  ім.»я , який бабка склала 15 грудня 1998 року і відповідно з яким ,житловий дім з надворними будівлями, земельною ділянкою при домі,бабка заповідала  йому  ОСОБА_1, що  підтверджується  копією  заповіту ( л.д.7). Лише у вересні 2009 року, перебираючи речі та документи бабки, він знайшов цей заповіт.

З цієї причини  ним не подано заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Після смерті спадкодавця спадкоємцями за законом та за заповітом , є  ОСОБА_1.

Відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

     Позивачем  пропущено строк для прийняття спадщини з поважних причин,  він не знав про існування заповіту бабки ОСОБА_2    і  тому  своєчасно до  нотаріуса не звернувся .

   У зв»язку  з  тим,  що  у  його  документах  та  у  документах  бабки  є  розбіжності  в  написанні  прізвища, позивач  звернувся  до  С-Будського  райсуду  з  позовом  про встановлення  факту  родинних відносин.

   Рішенням  суду  від  17  листопада  2009  року  встановлено, що ОСОБА_2, яка  померла  ІНФОРМАЦІЯ_1  року, є  рідною  бабусею ОСОБА_1, що  підтверджується  копією  рішення.

     Суд  вважає,  що строк  позивачем пропущенний  з поважних причин.   Позивачу не

було  відомо  про  існування   заповіту на  його  ім.»я.    

      Зноб-Новгородська  сільрада не  заперечує  проти  позову. Інших спадкоємців немає .

        Суд  вважає можливим  продовжити  позивачу  строк  для  прийняття  спадщини на 2  місяці..

         На  підставі  вищевикладеного, керуючись   ст.ст. 10 , 209 ЦПК   України, ст. ст. 1261, 1272 . ч.1  ст.1265 ЦК  України,  суд ,-

                                       В и р і ш и в:  

        Задовольнити  позов   ОСОБА_1   до Зноб-Новгородської  сільради   С-Будського  р-ну  Сумської  області  про  визначення  додаткового  строку  для  звернення з  заявою  про    прийняття  спадщини.,-    

    Визначити   ОСОБА_1   додатковий  строк до   01  лютого 2010  року для  звернення  з   заявою до  нотаріальної  контори про  прийняття  спадщини   після  померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р. народження.        

           На рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути

подано заяву про апеляційне оскарження рішення, а протягом  двадцяти  днів  після

подання заяви про апеляційне оскарження рішення може бути подана апеляційна скарга

на рішення суду.

     Рішення  набране  на  комп’ютері  і  має  силу  оригіналу.

Суддя   С-Будського   райсуду                                      Т.М.  Дубінчина.  

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація