КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №-22-а-31984/08 Головуючий у 1 інстанції Любинецька-Онілова А.Г.
Суддя-доповідач Федорова Г.Г.
УХВАЛА
11 листопада 2009 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді
суддів Федорової Г.Г.,
Глущенко Я.Б., Мельничука В.П.
при секретарі Демченко Т.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_5 про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Ямпільського районного суду Вінницької області від 07 серпня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про визнання дій незаконними та скасування постанови про застосування фінансових санкцій (штрафу),-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Ямпільського районного суду Вінницької області від 07 серпня 2008 року позовну заяву ОСОБА_5 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про визнання дій незаконними та скасування постанови про застосування фінансових санкцій (штрафу) зі всіма поданими до неї документами повернуто позивачу.
На вказану ухвалу суду позивач ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, а також клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якому посилається на те, що строк на апеляційне оскарження пропущено у зв’язку з тим, що копію оскаржуваної ухвали він отримав поштою лише 18.08.2008 р., а при розгляді справи присутнім не був, оскільки не викликався до суду.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю-доповідача, перевіривши клопотання та матеріали справи колегія суддів вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач про час, дату та місце розгляду справи не повідомлявся, оскільки в наявних матеріалах справи відсутні повістки про виклик в судове засідання та повідомлення про вручення поштового відправлення позивачу.
Також, з наявних матеріалів справи вбачається, що копія оскаржуваної ухвали позивачу була направлена 11.08.2008 р. та отримана ним 18.08.2008 р., що суперечить вимогам ч. 3 ст. 167 КАС України відповідно до якої копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.
Заява про апеляційне оскарження до суду першої інстанції була подана 22.08.2008 р., апеляційна скарга та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження подані до суду першої інстанції 28.08.2008 року.
З огляду на зазначене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що причини пропуску процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції можна визнати поважними, а тому клопотання про поновлення строків слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 102, 186, 205, 206 КАС України,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_5 про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Ямпільського районного суду Вінницької області від 07 серпня 2008 року задовольнити.
Поновити ОСОБА_5 строк на апеляційне оскарження ухвали Ямпільського районного суду Вінницької області від 07 серпня 2008 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя
суддя
суддя Г.Г. Федорова
Я.Б. Глущенко
В.П. Мельничук
Ухвала в повному обсязі складена 16.11.2009 р.