Судове рішення #6954462

  КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


Справа № 22-а-34722/08     Головуючий у 1 інстанції Хаюк С.М.  

Суддя-доповідач О.Г. Хрімлі      


  УХВАЛА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

 

26 листопада 2009 року                                                                      м. Київ  

 Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:  


головуючого

суддів      

при секретарі О.Г. Хрімлі,  

Н.М. Літвіної,    

Я.Б. Глущенко,      

Л.В. Архіповій,    


 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Новоборівського державного житлово-комунального підприємства на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2008 року по справі за позовом прокурора Володарсько-Волинського району Житомирської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Володарсько-Волинському районі Житомирської області до Новоборівського державного житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості, -

  ВСТАНОВИЛА:  

 Прокурор Володарсько-Волинського району Житомирської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Володарсько-Волинському районі Житомирської області звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до  Новоборівського державного житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості у сумі 108825,36 грн.        

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2008  року позовні вимоги задоволено у повному обсязі.  

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Новоборівське державне житлово-комунальне підприємство подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.      

Заслухавши суддю-доповідача, осіб, які приймали участь в апеляційному розгляді справи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.  

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову.      

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Новоборівське державне житлово-комунальне підприємство зареєстроване як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

У зв’язку з несвоєчасною сплатою сум страхових внесків відповідачем, утворилася заборгованість, яка відповідно до довідки-розрахунку № 2085 від 24.03.2008 року за період з грудня 2007 року по березень 2008 року становить 17603,89 грн., згідно довідки-розрахунку № 2083 від 24.03.2008 року нараховано пеню в розмірі 26705,31 грн. та фінансові санкції в розмірі 64516,16 грн. (а.с. 11, 12).  

14.01.2008 року Управлінням Пенсійного фонду України у Володарсько-Волинському районі Житомирської області складений акт про факт порушення терміну сплати страхових внесків до Пенсійного Фонду України № 174, згідно якого проведеною перевіркою на підставі даних карток особового рахунку, розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за 2004-2007 роки, поданих відповідачем та банківських виписок за період з 30.03.2003 року по 28.12.2007 року встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачувалися страхові внески (а.с. 3).

14.01.2008 року Управлінням Пенсійного фонду України у Володарсько-Волинському районі Житомирської області винесено рішення № 175, № 176, № 177 про застосування фінансових санкції та нарахування пені за несплату страхових внесків (а.с. 4, 5, 6).

Вказані рішення надіслані відповідачу, ним отримані та не оскаржені у встановленому законом порядку, а отже є узгодженими та підлягають виконанню.

Ухвалюючи судове рішення у справі, колегія суддів виходить з наступного.  

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.  

За змістом ч. 10 ст. 20 вищевказаного Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.  

Згідно з ч. 12 ст. 20 зазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.       

Відповідно до частин 2, 3,  ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.  

Відповідно до п. 5.1.3 Постанови правління Пенсійного фонду України
від 19 грудня 2003 року N 21-1 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.  

Згідно з п. 8.1 вищеказаної Інструкції суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  

Відповідно до п. 9.3.2 Інструкції у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:  при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум; при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум; при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.  

Крім цього, відповідно до п. 10.1 Інструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.  

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив узгоджену суму страхових внесків в строки, передбачені ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а тому на дану суму відповідно до норм вказаного закону та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України нараховано фінансові санкції та пеню.

Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції зроблений вірний висновок щодо обґрунтованості позовних вимог, у зв’язку з чим підстав для відмови у задоволенні адміністративного позову не вбачається.  

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.  

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без  змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254  КАС України, колегія суддів, -  

  УХВАЛИЛА:  

 Апеляційну скаргу Новоборівського державного житлово-комунального підприємства на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2008 року по справі за позовом прокурора Володарсько-Волинського району Житомирської області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Володарсько-Волинському районі Житомирської області до Новоборівського державного житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості -   залишити без задоволення  , постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2008 року -   без змін  .                

Повний текст ухвали виготовлений 01 грудня 2009 року.          

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.    



 Головуючий суддя:                     О.Г. Хрімлі  

 Судді:                               Н.М. Літвіна  

 Я.Б. Глущенко        

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація