Судове рішення #69563
9/28

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

08 серпня 2006 р.                                                                                   

№ 9/28  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Самусенко С.С. –головуючого,


Кота О.В.,


Панченко Н.П.,

розглянувши  матеріали касаційної скарги

Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району

на рішення

та


постанову

господарського суду Дніпропетровської області від 16 лютого 2006 року

Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 04 травня 2006 року

у справі

№ 9/28

господарського суду

Дніпропетровської області

за позовом

ВАТ “Енергопостачальна компанія “Дніпрообленерго”

до

Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району

про

стягнення 649 725 грн. 11 коп.


В с т а н о в и В :


Касаційна скарга Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району підлягає поверненню в порядку ст.1113 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.


Згідно ч. 1 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України державне мито сплачується в доход державного бюджету в порядку і розмірі, встановлених законодавством України.

Порядок і розмір сплати державного мита в Україні встановлено Декретом Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.

Відповідно до п.п. “а”, “б” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: із заяв, що подаються до господарських судів, зокрема, із заяв майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; із позовних заяв немайнового характеру –5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В даному випадку за заявою майнового характеру про стягнення заборгованості в сумі 649 725 грн. 11 коп. держмито при поданні заяви для розгляду спору в першій інстанції становить 6 497 грн. 25 коп.

Відповідно до п.п. “г” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів ставка державного мита встановлюється в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції, а із спорів майнового характеру –50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Відповідно до платіжного доручення № 1103 від 10.07.2006 Комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством Самарського району сплачено меншу суму, ніж 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми, як потрібно відповідно до пп. “г” пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.


Відповідно до п. 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника –останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту “Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)”. Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

На платіжному дорученні № 1103 від 10.07.2006, яке додано до касаційної скарги Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району у якості доказу сплати державного мита за її подання, відсутній вищезазначений напис (помітка) кредитної установи про зарахування суми державного мита в дохід державного бюджету, наявність якого є обов’язковим.

Оскільки до скарги не додано документів, що підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі, касаційна скарга Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району підлягає поверненню по п. 4 ч. 1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України.


Відповідно до п.5 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу (подання) подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку.

За статтею 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

          Оскаржувана постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду прийнята 04.05.2006.

Касаційна скарга Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району надійшла до Вищого господарського суду України 04.08.2006, тобто з пропуском місячного строку, передбаченого статтею 110 ГПК України.

До Вищого господарського суду касаційну скаргу Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району подано без клопотання про відновлення строку її подання із зазначенням причин пропуску, наявність якого є обов’язковим.

Тому касаційна скарга Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району підлягає поверненню заявнику згідно п.5 ч.1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України.


Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 86, пп. 4, 5 ч.1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


У Х В А Л И В :


          Касаційну скаргу Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Самарського району на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 16.02.2006 та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 04.05.2006 у справі №9/28 повернути скаржнику без розгляду.



Головуючий                                                                      С. Самусенко


Судді                                                                                           О. Кот


          Н. Панченко

                                                                                          



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація