Судове рішення #6957150

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  03 грудня 2009 року               Справа № 2а-5474/09/2370  

09 год. 25 хв.                     м. Черкаси  

 Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В,       

при секретарі: Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Михайлюка О.О. – за довіреністю,

відповідача: не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

  ВСТАНОВИВ:  

Смілянська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2041 грн., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач стверджує, що за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2041 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити повністю.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності 18.05.2006 року державним реєстратором Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Спеціальним Законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від  6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі – «Закон              № 265/95-ВР»).

Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано ст.ст. 15, 16 Закону № 265/95-ВР.  

Частиною 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за суб’єктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Так, 07.07.2009 року за результатами проведеної перевірки господарської одиниці відповідача, магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та складеного акту перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки           № 001301 від 07.07.2009 року, встановлені порушення відповідачем ст. 3 Закону                          № 265/95-ВР, а саме:

-      не проведено розрахункову операцію на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів;

-      не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.

Сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків на час проведення перевірки становила 420 грн., тоді як сума готівкових коштів зазначена в денному звіті РРО становила 11 грн. 80 коп. Таким чином, встановлено невідповідність готівкових коштів в сумі 408 грн. 20 коп.

Відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій) формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані:

-  проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

-    забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

На підставі акта перевірки №001301 від 07.07.2009 року Смілянською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001242308 від 15.07.2009 року на суму 2041 грн.

Вказане рішення отримано відповідачем 23.07.2009 року.

Відповідальність за порушення вимог ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлена ст. 22 цього Закону.

Відповідно до ст. 22 Закону № 265/95-ВР, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.  

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій становить 2041 грн., що підтверджується розрахунком боргу.

Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, визначену в ньому суму штрафу не сплатив.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем – суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:  

Адміністративний позов задовольнити повністю.  

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через Смілянську об’єднану державну податкову інспекцію, (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, код ЄДРПОУ 21367325) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2041 (дві тисячі сорок одна) грн.  

 Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                     В.В. Гаращенко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація