Судове рішення #696514
2-118/2007

2-118/2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

12  січня  2007  р.   Гайсинський  районний  суд  Вінницької  області в  складі:   головуючого     судді  Спринчука  В.В.

при  секретарі  Новіковій  О.М., розглянувши    у   попередньому    судовому    засіданні    в    місті    Гайсині    справу    за позовом  ОСОБА_1   до   ОСОБА_2 про  стягнення  аліментів  на  утримання  неповнолітніх  дітей,-

Встановив;

21.12.2006  р.   до  суду  заявлено  цей  позов.

В попередньому судовому засіданні позивачка вимагала щомісячно стягувати з відповідача на її користь на утримання неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі 1/2 частини усіх видів його заробітку (доходу) , але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину - з огляду на невиконання відповідачем добровільно свого обов'язку по утриманню неповнолітніх  дітей.

Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, і погоджувався сплачувати аліменти в розмірі 1/2 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини  відповідного  віку  на  кожну  дитину  щомісячно.

За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при  проведенні  попереднього  судового  засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того  законних  підстав  ухвалює  рішення  про  задоволення  позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4), проте відповідач добровільно не виконує  свого  обов'язку  по  утриманню  неповнолітніх  дітей.

Зазначені  правовідносини  регулюються:

·     ст.180 Сімейного Кодексу України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати  своїх  неповнолітніх  дітей;

·     ч.З ст.181 Сімейного Кодексу України, відповідно до якої кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її батька за рішенням суду.

·     ч. 1 ст.182 Сімейного Кодексу України, за змістом якої при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних дружини чи батьків;                                                                                           

·     ч.І ст. 191 Сімейного Кодексу України, відповідно до якої аліменти на дитину  присуджуються  за  рішенням  суду  від  дня  пред'явлення  позову.

Оскільки, відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов'язку по утриманню дітей, чим порушує їх права, то з метою захисту майнових прав неповнолітніх дітей, з відповідача необхідно стягувати аліменти на користь позивачки в розмірі 1/2 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину; при цьому суд зауважує, що такий розмір стягування аліментів  не  суперечить  інтересам  дітей  та  відповідача.

Відповідно    до    п.1    ч.І     ст.     367    ЦПК    України,     суд    допускає    негайне виконання  рішення  у  межах  суми  платежу  за  один  місяць.

 

На підставі ст. ст. 180, 181 ч. 3, 182 ч. 1, 191 ч. 1 Сімейного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 209, 213, 214, 215, 367 ч.І  ЦПК  України,   -

Вирішив:

Позов  задовольнити  повністю.

Стягувати     з     ОСОБА_2,      ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця і жителя АДРЕСА_1, механізатора ТОВ ПК "Зоря Поділля", на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/2 усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку на кожну дитину щомісячно, починаючи з 21.12.2006р. і  до  їх  повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного  виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п'ятдесят одну) грн. судового збору, та 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної  інстанції  або  в  порядку  ч.4   ст.295  ЦПК  України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація