Справа № 2-138/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Спринчука В.В.
при секретарі Новіковій І.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Гайсин справу за позовом ОСОБА_1 до Кунянської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , -
ВСТАНОВИВ :
28.12.2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом,
посилаючись на те, що через пропущення з поважних причин шестимісячного
строку для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини
вона не може реалізувати право на спадкування за законом спадщини у виді
права на майновий та земельний пай (Державний акт на право власності на
земельну ділянку НОМЕР_1, Свідоцтво про право власності на
майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_2), яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті батька
ОСОБА_2.
В попередньому судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, просила суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном три місяці, пояснила, що в зв'язку з важким матеріальним становищем не мала можливості у визначеному законом порядку оформити спадщину у виді права на майновий та земельний пай (Державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_2), тому й не зверталася до нотаріальної контори.
Представник Кунянської сільської ради на ім'я суду подав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги позову визнав повністю.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем
першої черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька,
ОСОБА_2, проте не може нотаріально оформити
прийняття спадщини у виді права на майновий та земельний пай (Державний акт
на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, Свідоцтво про
право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського
підприємства НОМЕР_2) через пропущення шестимісячного строку
для подання заяви про її прийняття. Причиною пропуску строку для подання
заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори є важке, матеріальне
становище спадкоємиці.
Дані правовідносини регулюються ст. 1272 ЦК України , відповідно до
якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з
поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для
подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки, право ОСОБА_1 на прийняття спадщини не оспорюється і причину пропущення строку для прийняття спадщини спадкоємицею суд визнає поважною, то з метою захисту законних прав позивачки необхідно визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини у виді права на майновий та земельний пай (Державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_2).
Такий висновок суду підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 (а.с. 8), свідоцтвами про народження і про одруження ОСОБА_1 (а4с. а.с. 10-11).
На підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 213, 214,215 ЦПК України, суд, -
вирішив
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народженнядодатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини у виді права на майновий та земельний пай (Державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_1, Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства НОМЕР_2), після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.