ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
__________________________________________________________________
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
11 серпня 2006 р. Справа № 15/28-06 (02-2а)
Суддя господарського суду Курко О.П. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1)
до: Комунального підприємства "Вінницьке обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації" (вул. Кропивницького, 2, м. Вінниця)
про усунення перешкод у користуванні майном
ВСТАНОВИВ :
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 27.04.2006р. матеріали справи № 36/51 за позовом СПД фізичної особи ОСОБА_1 до КП ВООБТІ, Вінницької обласної ради про усунення перешкод в користування майном шляхом спонукання КП ВООБТІ надати технічну документацію на 19/50 частин будинковолодіння, які розташовані за адресою : АДРЕСА_2 передані на розгляд до Господарського суду Вінницької області з тих підстав, що вказана позовна заява підлягає розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, а відповідно до п. 1, 2, ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Як видно з матеріалів справи попередніми судовими інстанціями провадження в даній адміністративній справі відкрите не було, в зв'язку з чим у відповідності до ст. 107 КАС України суд зобов'язаний з'ясувати підстави відповідності поданої заяви вимогам, при яких можливе відкриття провадження у справі.
При перевірці даних обставин з'ясувалось, що позовна заява не відповідала вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України, в зв'язку з чим ухвалою суду від 27.07.2006р. її залишено без руху та надано строк для усунення виявлених недоліків до 10.08.2006р.
Однак 09.08.2006р. через канцелярію суду надійшла заява позивача про припинення провадження у справі, та відшкодування в його користь за рахунок відповідача понесені судові витрати: 85 грн. держмита, 118 грн. витрат на ІТЗ судового процесу та 42,50 грн. держмита за апеляційною скаргою.
Суд, розглянувши подану заяву встановив, що провадження в даній адміністративній справі відкрито не було, в зв'язку з чим подана позивачем заява про закриття провадження у справі розцінена судом як заява про відкликання позовної заяви, що відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 108 КАС України є підставою для повернення позовної заяви позивачеві. При цьому судовий збір у відповідності до ч. 3 ст. 89 КАС України в такому разі повертається особі яка його сплатила за даною ухвалою.
Щодо повернення витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу суд роз'яснює, що при поданні адміністративних позовів дані витрати не сплачуються, крім того чинним законодавством не врегульований порядок їх повернення.
Керуючись п. 2 ч.ч.3,4 ст.ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву №7 від 26.11.05 на 3-харкушах повернути позивачу.
У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 85 грн., перераховане за квитанцією №НОМЕР_1, підлягає поверненню.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Курко О.П.