Судове рішення #6967924

                  Справа № 2а-965/09          

     

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

  13 листопада 2009 року                                                                                         м. Черкаси  

  Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:  

  головуючого                                             -                                                           Орленка В.В.  

при секретарі                                            -                                     Акатовій Ю.А.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Соснівського районного суду м. Черкаси адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до ВДАІ м. Черкаси про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -  

  В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :  

  Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови № 020903 по справі про адміністративне правопорушення від 13.07.2009 р., винесеної інспектором Братко Д.Ю., згідно якої на позивача накладено штраф в розмірі 260 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КпАП України.  

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що особисто він вимог Правил дорожнього руху України при обставинах, викладених в оскаржуваній постанові, не порушував, по-скільки рухався зі швидкістю не більше 65 км/год. Але інспектором ДАІ не були взяті до уваги його пояснення, відсутні свідки, які б могли підтвердити факт скоєння ним правопорушення.  

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю та скасувати постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.  

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволенні позову.  

Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступного.  

Адміністративним правопорушенням на підставі ч. 1 ст. 122 КУпАП є перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 кілометрів на годину, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, початку руху, зміни напрямку руху, проїзду спеціальних транспортних засобів.  

Згідно постанови  № 020903 по справі про адміністративне правопорушення від 13.07.2009 р., винесеної інспектором Братко Д.Ю. відносно ОСОБА_1, 13.07.2009 року в с. Лозоватка Шполянського району Черкаської області керував автомобілем Шкода, перевищив встановлену швидкість на 32 км/год. Порушення фіксувалося     прибором "Беркут".  

Відповідно до п. 13.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо – патрульної служби Державтоінспекції МВС України, до роботи зі спеціальними засобами допускаються працівники, які вивчили інструкції з їх експлуатації та склали заліки з правил їх застосування. Крім того, згідно п. 13.4. вищевказаної Інструкції, на кожний засіб вимірювання заводиться журнал обліку роботи технічних засобів вимірювання. Він заповнюється працівником ДПС ДАІ, що застосовував прилад при нагляді за дорожнім рухом. Однак, відповідачем не надано доказів щодо того, чи мав інспектор Братко Д.Ю. право виносити такі постанови, вивчив інструкцію з експлуатації, склав залік з експлуатації та допущений до роботи з приладом «Беркут»; що робить неможливим встановлення правильності роботи з приладом і достовірності отриманих в ході виміру результатів. Тому при оцінці як законності, так і достовірності фіксації порушень ПДР необхідно мати такі відомості про цих співробітників.  

Таким чином, складена Постанова не відповідає формі, затвердженої Інструкцією по оформленню матеріалів про адміністративні правопорушення (затверджена наказом МВС № 185 від 22.02.2001р.), що являється грубим порушенням.  

Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами у адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адмінправопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, що притягується до адмінвідповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення правил дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, іншими документами.  

Дані вимоги закону були проігноровані інспектором ДАІ, що складав постанову про адміністративне правопорушення.  

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Натомість відповідач не надав жодних доказів на підтвердження правомірності винесеної постанови. Таким чином судом було встановлено, що під час складання постанови по справі про адміністративне правопорушення працівником ДАІ були порушені вимоги ст. ст. 258, 268, 283 КУпАП.  

Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 6 березня 2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень КАС України під час розгляду адміністративних справ щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень» належить перевірити, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, тому суд вважає, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності з порушенням встановленого законодавством порядку, а тому такі дії відповідача є протиправними, а постанова є незаконною і підлягає скасуванню.  

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.  

Керуючись ст.ст. 247 ч. 1 п. 1, 245, 268, 287-289, 293 КУпАП, ст.ст. 86,160,161,162 КАС України, суд, -  

  П О С Т А Н О В И В:  

  Адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ м. Черкаси про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення – задовольнити.  

Постанову № 020903 від 13.07.2009 року інспектора ДПС ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП – визнати незаконною та скасувати.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.  

  Головуючий:                                                                                     В.В. Орленко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація