Справа №2-214/2007 p.
3 А О Ч Н Е Р IIII Е Н Н Я
IМ ЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Хортицький районний суд
м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді - Салтан Л.Г.
при секретарі - Насер К.Г.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, 8 міська нотаріальна контора про виділення часток в загальній спільній власності, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про виділення часток в загальній спільній власності, а саме -в квартирі АДРЕСА_7 у м. Запоріжжя та про визнання за нею права власності в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_6 на 1/3 частину вказаної квартири.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, просить виділити їй, померлому чоловікові ОСОБА_6, та дочці ОСОБА_3 по 1/3 частині квартири АДРЕСА_7 у м. Запоріжжя, та визнати за нею право власності в порядку спадкування, після чоловіка ОСОБА_6. на 1/3 частину спірної квартири, так як син померлого відповідач по справі відмовився від прийняття спадщини на її користь.
Відповідач ОСОБА_2 письмових заперечень по суті позовних вимог суду не надав, у судове засідання не з'явився, так як на теперішній час відбуває покарання в містах позбавлення волі, у зв'язку з чим позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи.
Треті особи у судове засідання не з'явилися, причину відсутності суду не повідомили, про дату та час слухання справи був повідомлені належним чином, заперечень по суті позовних вимог суду не надали.
Судом установлено, що згідно свідоцтва НОМЕР_1 про право власності на житло від ІНФОРМАЦІЯ_1 року квартира АДРЕСА_7 у м. Запоріжжя належить на праві загальної спільної власності ОСОБА_1, ОСОБА_6, ОСОБА_3.
Згідно зі ст. 370 ч. 2 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, отже. ОСОБА_6,ОСОБА_3, ОСОБА_1. належить по 1/3 частині в спірній квартирі кожному.
Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року. ОСОБА_6. помер. Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді його частини в спірній квартирі.
На підставі ст. 1226 ЦК України, частка у праві спільної сумісної власності спадкугться на загальних підставах.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України, право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подрз'жжя який його пережив, та батьки. Отже, ОСОБА_1. -дружина померлого та його син ОСОБА_1 та мати ОСОБА_4 по справі являються спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_6. ОСОБА_1відмовився від прийняття спадщини на користь позивачки по справі ОСОБА_1, про що надав свою заяву до нотконтори. ОСОБА_4 заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подала у встановлений законом строк, таким чином відмовилася від прийняття спадщини.
Таким чином, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1. про виділення їй, ОСОБА_3 та померлому ОСОБА_6 по 1/3 частині спірної квартири та визнання за нею права власності на 1/3 частину цієї квартири, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_6.є законні, обгрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. . 57, 60, 88, 208, 213, 215,224- 227 ЦПК ст. ст. 370, 1226, 1261 ЦК України, суд-
В И Р І 111 И В :
Позов задовольнити.
Виділити ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_3 по 1/3 частині в загальній спільній власності, а саме - в квартирі АДРЕСА_7 у м. Запоріжжя, кожному.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_7 у м. Запоріжжі в порядку спадкування після смерті чоловіка - ОСОБА_6 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а всього визначити за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини зазначеної квартири.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Судця: