Судове рішення #6972761

Справа №  2-3351/2008р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2008 року   Суворовський районний суд м.Одеси у складі:

головуючої одноособово судді - Середи І.В.,

при секретарі -Свєчкіній О.О.,

за участю:

позивача-Матюшина В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №9 в м.Одесі цивільну справу  за  позовом  ОСОБА_1  до  ОСОБА_2   про   відшкодування  шкоди   завданої   внаслідок  дорожньо-транспортної пригоди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, посилаючись на те, що відповідач був визнаний винним у вчиненні ДТП, але у добровільному порядку відмовляється відшкодувати завдану шкоду.

Позивач у судовому засіданні свої вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився. Про час і місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується його розпискою (а.с.31), причини своєї неявки суду не повідомив, із заявою про відкладення слухання по справі не звертався.

Оскільки у справі достатньо доказів про взаємовідносини сторін, тому відповідно до положень ст. 224 ЦПК України суд зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, суд вважає, що  позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом було встановлено наступні факти і відповідні їм правовідносини.

13 червня 2007 року о 15.30 годині в м.Одесі, по вул. Чорноморського козацтва ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом марки «БАЗ-А 079» державний номер НОМЕР_1, у порушення п.10.3 Правил дорожнього руху при перестроюванні з лівої смуги руху у праву не врахував дорожню обстановку та не надав перевагу у русі автомобілю НОМЕР_2, під керуванням позивача, який рухався у правому ряді у тому ж напрямку, що призвело до зіткнення автомобілів. Автомобіль марки «Пежо-405» р/н НОМЕР_3 належить ОСОБА_3 на праві приватної власності  (а.с.15).

Постановою Суворовського районного суду м.Одеси від 2 6 липня 2007 року відповідач був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 68 грн. на користь держави (а.с.14).

Відповідно до ч.4 ст.61 ЦПК України постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкова для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено постанову суду з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження.

Відповідно до результатів автотоварознавчого дослідження вартість матеріальної завданої шкоди в результаті ДТП, складає 4475, 18 грн. (а.с.6-8) .

Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ч.2 ст.1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

За таких обставин з відповідача слід стягнути матеріальну шкоду на користь позивача, завдану в результаті ДТП, у розмірі 44754, 18 грн.

Відповідно до ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Відповідно до ст.23 ЦК України моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа, зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування.

Крім матеріальної шкоди, позивачу була заподіяна моральна шкода, яка виразилася у постійних переживаннях через втрату можливості пересуватися на своєму авто, яку суд оцінює в розмірі 1000 грн. і вважає, що це буде достатньою компенсацією за моральні переживання, перенесені позивачем у результаті ДТП.

Відповідно до вимог ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Доводи позивача про розмір моральної шкоди не заслуговують на увагу, так як позивачем не надано доказів які б підтверджували зазначені обставини.

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України з відповідача слід стягнути сплачений при подачі позову судовий збір у розмірі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн. на користь позивача, та судовий збір у розмірі 8,50 грн. на користь держави.

Керуючись ст.ст.1166,1167,1187 ЦК України, ст.ст.10,11,58,60,88,212-215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в розмірі 4475 грн. 18 коп (чотири тисячі чотириста сімдесят п'ять грн. 18 коп) .

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 1000 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 51,00 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн..

В іншій частині вимог відмовити.

Стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 8,50 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м.Одеси шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація