Судове рішення #6977975

Справа № 2-3198/2008р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2008 року     м. Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі:

головуючої одноособово судді - Середи І.В.,

при секретарі - Свечкіній О.О.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яка залишилася після смерті його дружини - ОСОБА_4, посилаючись на те, що він пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки лише у лютому 2008 року знайшов в документах померлої ощадну книжку з вкладом на суму 3242 грн.60 коп.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала і просила визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини після смерті його дружини.

Відповідачка у судове засідання не з'явилася, була повідомлена належним чином (а.с.56), про причини своєї неявки суду не повідомила, із заявою про відкладення розгляду справи не зверталася. У попередніх засіданнях відповідачка позов визнала у повному обсязі.

Оскільки у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути у справу у відсутності позивача та відповідачки на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню по наступним підставам.

Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

9 березня 2003 року померла ОСОБА_4 - дружина позивача (а.с.8). Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із грошових внесків на рахунку, відкритому у філії 7860/0357 міського відділення № НОМЕР_1 «Державний ощадний банк України» № 91551024134 (а.с.12) . Іншого майна у померлої не було.

Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_4 0.0. відповідно до ст.12 61 ЦК України є позивач - чоловік померлої (а.с.5,7) та відповідачка - дочка померлої (а.с.9). Інших спадкоємців немає.

У встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк з моменту відкриття спадщини позивач не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті своєї дружини, так як не знав про існування рахунку, відкритого на її ім'я, а іншого майна у дружини не було.

Відповідно до довідки державної нотаріальної контори спадкова справа після смерті ОСОБА_4 0.0. не заводилася (а.с.41).

Відповідачка спадщину після смерті матері не приймала і наміру такого не має.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Позивач дізнався про наявність у померлої дружини грошового рахунку лише у лютому 2008 року, знайшовши ощадну книжку з вкладом на

суму 3242 грн.60 коп. на рахунку № 91551024134 у філії 7860/0357 міського відділення № НОМЕР_1 «Державний ощадний банк України».

Суд вважає, ще дана причина пропуску строку на прийняття спадщини позивачем є поважною, а додатковий строк терміном 3 місяці буде достатнім для подання ним заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

Керуючись ст.ст.1261, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд - -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої 9 березня 2003 року, до трьох місяців з моменту набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а для відповідача - з дня отримання його копії, апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація