Судове рішення #6978938

  ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

  15 жовтня 2009 року                                                                     Справа № 2а-1911/09/0970                                 

м. Івано-Франківськ  

 

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:  

Судді Панікара І.В.

при секретарі Дущак С.М.

за участю сторін:  

прокурор –  не з'явився.,  

представника позивача –   Кудли О.Й. ,

відповідача –  не з'явився.,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу   за позовом:  Долинського міжрайонного прокурора в інтересах Долинської оДПІ

до відповідача:  суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2  

про    стягнення податкового боргу в сумі 23872,16 гривень , -

  ВСТАНОВИВ:  

      15 липня 2009 року Долинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Долинської оДПІ звернувся з адміністративним позовом до суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2  про  стягнення податкового боргу в сумі 23872,16 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 15.05.2009 року в результаті проведення планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання валютного законодавства СПД ОСОБА_2  з контрагентом  згідно контракту №2 від 05.03.2007 року у зв’язку з погашенням простроченої дебіторської заборгованості за період з 01.09.2007 року по 30.04.2008 року, акт №715/231-220/2637118787 від 15.05.2008 року, виявлено ряд порушень податкового законодавства України, а саме статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», статті 9 Декрету Кабінету  Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю». На підставі акту 15.05.2008 року Долинською оДПІ прийнято рішення №0000092200/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким визначено пеню за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД  в сумі 24872,16 гривень. Уточнив, що позивачем добровільно сплачено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1000 гривень. Решту заборгованості позивачем в добровільному порядку сплачено не було. На цих підставах позивач просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 23872,16 гривень.  

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві.  

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, суду подав заяву, в якій позовні вимоги визнав повністю та просив розгляд справи проводити за його відсутності.  

Вислухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши подані докази,  суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

 Відповідно до статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у терміни виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного терміну потребує індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

 Статтею 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню у Національному банку України.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» встановлена обов’язковість щоквартального декларування суб’єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України.  

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач по справі, являється суб'єктом підприємницької діяльності – фізичною особою, на якого відповідно до законодавства України покладено обов'язок утримувати та сплачувати податки, інші обов'язкові платежі до бюджету та до державних цільових фондів. Однак, відповідачем на момент розгляду справи допущено заборгованість перед бюджетом на суму 23872,16 гривень за порушення термінів  розрахунків у сфері ЗЕД. Заборгованість по сплаті штрафних санкцій (пені) за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД підтверджується корінцем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000092200/0 від 15.05.2009 року, яке прийнятого на підставі акту планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання валютного законодавства №715/231-220/2637118787 від 15.05.2008 року. Перевіркою виявлено порушення відповідачем статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», статті 9 Декрету Кабінету  Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю».  

Відповідачем в добровільному порядку сплачено 1000 гривень штрафних (фінансових) санкцій.  

Судом встановлено, що на момент розгляду справи заборгованість в розмірі 23872,16 гривень, яка підтверджується матеріалами справи, відповідачем не погашена.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 заборгованості в сумі 23872,16 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-  

  ПОСТАНОВИВ:  

    Позов задовольнити повністю.  

   Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, с. Гериня, Долинського району, Івано-Франківської області в дохід Державного бюджету України податковий борг в сумі 23872,16 гривень (двадцять три тисячі  вісімсот сімдесят дві гривні шістнадцять копійок), шляхом перерахування вказаної суми на бюджетний рахунок №34129999700155 ВДК в Долинському районі  УДК в Івано-Франківській області  МФО 836014 код 20568642.  

      Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

    Суддя                   І.В. Панікар  

    Постанова в повному обсязі складена та підписана 20.10.2009 року.

                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація