Справа № 6-а-12/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2011 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
В складі: головуючого судді - Литвин М. М.
при секретарі – Гусак А.О.
розглянувши заяву Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про відстрочення виконання судового рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області звернувся в суд з проханням відстрочити виконання судового рішення по справі №2-а-674/10 р., яким суд зобов»язав Управління праці та соціального захисту населення Лубенської міської ради та Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову компенсацію в розмірі 30 мінімальних заробітних плат відповідно до вимог ст. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як особі, віднесеній до 1 категорії учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, інваліду 3 групи, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на час встановлення групи інвалідності з листопада 2008 року, з урахуванням виплаченої суми.
Свою вимогу заявник обґрунтував тим, що у зв»язку з обмеженістю фінансових ресурсів Державним бюджетос України на 2011 рік видатки на забезпечення в повному обсязі соціальних гарантій відповідно до окремих статей Законів та на виконання судових рішень за програмами соціального захисту громадян ОСОБА_2 не передбачено.Видатки на забезпечення виконання судових рішень за програмою соціального захисту у Державному бюджеті на 2011 рік не передбачені, таким чином виконання судового рішення ускладнюється. Справу прохав розглянути без участі представника Центру.
Сторони в судове засідання не з»явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені завчасно.
Ознайомившись з матеріалами справи, заявою суд вважає, що в задоволенні заяви слід відмовити.
Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Згідно з ч.5 ст. 124 Конституціїї України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Посилання заявника в даному випадку на відсутність цільових коштів для виконання судового рішення не можна вважати поважною підставою для відстрочення виконаня вищезазначеного судового рішення.
Згідно постанови пленуму Верховного суду України від 26.12.2003 N 14, задоволення заяви про відстрочення виконання судового рішення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Згідно рішення Європейського суду з прав людини від 18 квітня 2002 року у справі "Бурдов проти Росії" органи державної влади не повинні посилатися на брак грошових коштів, як на виправдання невиплати боргу, визнаного судовим рішенням. Припускається, що зволікання з виконанням судового рішення може бути виправданим за деяких обставин. Однак, зволікання не може бути таким, що завдає шкоди суті прав, які захищаються параграфом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
В даному випадку фінансові труднощі в державі не можуть і не повинні перешкоджати виконанню судового рішення.
Приймаючи до уваги зазначену постанову пленуму ВСУ, рішення Європейського суду, Конвенцію про захист прав людини та основних свобод, виходячи з принципів верховенства права, обов"язковості виконання судових рішень, інтереси стягувача – громадянина України , інваліда війни 3 групи, відсутності підстав для відстрочення виконання рішення суд приходить до висновку про необхідність відмовити заявнику у відстроченні виконання судового рішення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч.5 ст. 124 Конституції,
ст. 263 КАС України, суд ,-
УХ В А Л И В:
Заяву Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про відстрочення виконання судового рішення по справі №2-а-674/10 р. за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області про перерахунок компенсації за шкоду заподіяну здоров»ю учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС- залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом п»яти днів з дня її проголошення.
Суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_3 М. М.
- Номер: 6-а-12/11
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 6-а-12/11
- Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Литвин М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.06.2015
- Дата етапу: 08.06.2015
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 6-а-12/11
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Литвин М.М.
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.04.2011
- Дата етапу: 27.04.2011