Судове рішення #6990162

ЛЬВІВСЬКИЙ   ОКРУЖНИЙ   АДМІНІСТРАТИВНИЙ   СУД  

 Справа № 2”а”-3270/09/1370

  П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 18 вересня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого – судді                                                   Матковської З.М.

при секретарі                                                               Подібка М.З.

з участю позивача  ОСОБА_1 представник позивача ОСОБА_2  

 розглянувши у  відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Шевченківського відділу  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції про визнання незаконною відмови у внесенні змін до актового запису та зобов’язання вчинити дії  

  в с т а н о в и в :  

 Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Шевченківського відділу реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції. Позивач просить суд визнати незаконним висновок відповідача про відмову у внесенні змін до актового запису про шлюб № 24 від 01 жовтня 1966 року складеного Рясненською сільською радою Яворівського району Львівської області та зобов'язати відповідача внести зміни до вказаного актового запису, змінивши в графі «громадянка» ім'я «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1».

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали повністю, зсилаючись на обставини позовної заяви та просили позов задовольнити. Крім цього, уточнили позовні вимоги та просили зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про  внесення змін до актового запису.

Відповідач,  Шевченківський відділ  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції в судове засідання явку уповноваженого представника не забезпечив, представив на адресу суду заяву про розгляд справи у відсутності представника відділу.  

Заслухавши доводи позивача та його представника, а також, з’ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, мотивуючи це наступним.  

Висновком про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану Шевченківського  відділу РАЦС ЛМУЮ від 09.02.2008 року позивачу ОСОБА_1 відмовлено у внесенні змін до актового запису про шлюб № 24 від 01 жовтня 1966 року складеного Рясненською сільською радою Яворівського району Львівської області.

Як вбачається з фотокопії паспорту позивача ОСОБА_1 її ім'я  в паспорті зазначено «ОСОБА_1 – ОСОБА_1».

У Свідоцтві про народження позивача ОСОБА_1 (до шлюбу Стецик ), ім'я останньої зазначено «ОСОБА_1 – ОСОБА_1».

Відповідно до  Скороченої копії Свідоцтва про народження позивача, виданого Бюро запису актів громадянського стану в Любачові, Воєводство Підкарпатське  Республіки Польща, ім'я останньої зазначено «ОСОБА_1 – ОСОБА_1».

 Згідно ст.18 Закону України «Про органи реєстрації актів громадянського стану» Відділи реєстрації  актів  громадянського   стану   районних,  районних  у  містах,  міських  (міст обласного значення) управлінь юстиції  проводять  реєстрацію  народження,   смерті,   одруження,  розірвання  шлюбу,  встановлення  батьківства,  переміни прізвища,  імені,  по батькові,  приймають і розглядають заяви  громадян  про  внесення змін,  доповнень,  поновлення, а також анулювання записів актів громадянського стану та у встановленому  порядку  зберігають актові книги.  

Відповідно до «Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану» затвердженого наказом Міністерства юстиції України  від 26 вересня 2002 р. N 86/5 заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються, зокрема, особами, щодо яких були складені ці актові записи та спадкоємцями померлого. На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

У своєму Висновку про відмову у внесенні змін, Шевченківський  відділ  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції  посилається на п. 2.16 вказаного Положення.

Відповідно до вказаного пункту, у  разі внесення змін на підставі рішення суду, постанови адміністративного суду, органу опіки та піклування, оформленого розпорядженням райдержадміністрації чи рішенням виконавчого комітету відповідних рад, при потребі до них додаються відповідні заява про внесення змін та інші необхідні для виконання документи, які надсилаються до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання актового запису, до якого вносяться зміни.  

Наведене свідчить що даний пункт регулює питання внесення змін до актового запису на підставі рішення суду, тому на думку суду не міг бути підставою для відмови у внесенні змін до актового запису.  

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).  

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.  

Відповідно до ч. 2  ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень  обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб’єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб’єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.  

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що висновок Шевченківського відділу  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції від 9 лютого 2008 року  про неможливість внесення змін до актового запису про шлюб № 24 від 01 жовтня 1966 року складеного Рясненською сільською радою Яворівського району Львівської області підлягає визнанню його протиправним.

Вимога позивача про  зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву про внесення змін до вказаного актового запису підлягає до задоволення з урахуванням того, що суд прийшов до висновку про протиправність прийнятого відповідачем рішення, та крім цього, що на момент розгляду заяви ОСОБА_1 та складення Висновку про відмову у внесенні змін, останньою не було подано органу РАЦС копії свідоцтва про народження виданого Бюро запису актів громадянського стану в Любачові, Воєводство Підкарпатське  Республіки Польща.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання відповідача внести зміни до актового запису  про шлюб, то така до задоволення не підлягає, оскільки суд не вправі переймати на себе компетенцію та повноваження органу РАЦС.  

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають до часткового задоволення.

Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 71 - 86, 143, 146, 158, 160 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  

  П О С Т А Н О В И В  :  

 Позов задовольнити частково.  

 Визнати протиправним Висновок Шевченківського відділу  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції від 9 лютого 2008 року  про неможливість внесення змін до актового запису про шлюб № 24 від 01 жовтня 1966 року складеного Рясненською сільською радою Яворівського району Львівської області.

 Зобов'язати  Шевченківський відділ  реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції повторно розглянути заяву ОСОБА_1  про внесення змін до актового запису про шлюб № 24 від 01 жовтня 1966 року складеного Рясненською сільською радою Яворівського району Львівської області.

 В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення а в  разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України  - з  дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Повний текст постанови виготовлений 23.09.2009 року.

Суддя                                                                                                                          

Постанова  надрукована в одному примірнику та  є оригіналом  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація