Судове рішення #6990178

ЛЬВІВСЬКИЙ   ОКРУЖНИЙ   АДМІНІСТРАТИВНИЙ   СУД  

Справа № 2”а”-3316/08/1370

  У Х В А Л А  

про відмову у відкритті провадження  

 

14 травня 2009 року, Суддя Львівського окружного адміністративного суду  Матковська З.М., розглянувши позовну заяву  ОСОБА_1 до Управління  ДАІ ГУМВС України у Львівській області про відшкодування моральної шкоди

  в с т а н о в и в:  

   ОСОБА_1 13.05.2009 року звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління  ДАІ ГУМВС України у Львівській області.

Позивач просить суд відшкодувати йому за рахунок відповідача моральну шкоду завдану неправомірними діями його співробітника, у розмірі 5000 грн.  

Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що 15.07.2008 року співробітником Золочівського ВДАІ прапорщиком міліції Чінашем Б.О. на нього було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення, згідного якого він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Постановою Бродівського районного суду Львівської області  від 20.08.2008 року його було визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 статті 230 КУпАП та накладено штраф у розмірі 340 грн.  Вказану постанову Бродівського районного суду Львівської області позивач оскаржив до Апеляційного суду Львівської області, та згодом,  постановою Бродівського районного суду Львівської області  від 19.12.2008 року провадження у справі про адміністративне правопорушення було закрито у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення. Враховуючи наведене, вважає що внаслідок таких дій співробітника Золочівського ВДАІ, йому було заподіяно моральної шкоди, оскільки переніс нервовий та психічний стреси, сором перед близькими та колегами по роботі, оскільки є водієм з 30-річним стажем і ніколи таких випадків у роботі не мав. Заподіяну моральну шкоду оцінює в 5000 грн. та просить відшкодувати з відповідача, Управління ДАІ ГУМВСУ у Львівській області.  

 Відповідно до  частини 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно – правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є  орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.  

 Відповідно до ч. 2 статі 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями, чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно – правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені  в одному провадженні з вимогою вирішити публічно – правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного чи господарського судочинства.

 З позовної заяви вбачається, що позивач заявляє лише одну вимогу про відшкодування моральної шкоди, яку обґрунтовує тим, що постановою суду провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке ніби - то було вчинене позивачем, було закрито у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, тому заявлену вимогу належить розглядати  в порядку цивільного судочинства.

 Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, суддя приходить до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження за даним позовом ОСОБА_1 та необхідності роз’яснити останньому його право звернення до суду в порядку цивільного судочинства.

 Керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -  

  У Х В А Л И В :  

 Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за ОСОБА_1 до Управління  ДАІ ГУМВС України у Львівській області про відшкодування моральної шкоди .  

Копію ухвали, позовну заяву ОСОБА_1 та додані до неї матеріали невідкладно надіслати позивачу.

 Роз’яснити  ОСОБА_1 що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.  

  Ухвала про відмову у відкритті провадження може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали або   отримання копії ухвали особою, без виклику якої було постановлено ухвалу та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

  Суддя                                                                      

  Ухвала надрукована в одному примірнику та є оригіналом.                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація