ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-3340/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З.
з участю представника позивача Гаталяк З.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Самбірського міськрайонного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Док«Кедр» про стягнення суми заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
в с т а н о в и в :
Самбірський міськрайонного центр зайнятості звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Док«Кедр» про стягнення суми заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що станом на 01.05.209 року ТзОВ «Док «Кедр» допущено заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на суму 1438,59 грн., що підтверджується поданою платником Розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2009 року. На день подання позовної заяви заборгованість ТзОВ «Док «Кедр» в сумі 518,40 грн. залишається непогашеною.
В судовому засіданні представник позивача Самбірського міськрайонного центру зайнятості позов підтримав, зсилаючись на обставини зазначені у позовній заяві та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлялвся належним чином. За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення позивача, а також, з’ясувавши обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Самбірський міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу» та Положення про Державну службу зайнятості.
Відповідач ТзОВ «Док «Кедр» зареєстроване як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» працедавці зобов’язані своєчасно сплачувати страхові внески на випадок безробіття у розмірах, визначених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування».
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач зобов'язаний одночасно з виплатою заробітної плати перераховувати до Фонду внески на державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2009 року заборгованість ТзОВ «Док «Кедр» становить 1438,59 грн.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01.06.2009 року №2а-987/09/1370 присуджено до стягнення частину заборгованості ТзОВ «Док «Кедр» в сумі 920,19 грн.
Отже, сума боргу відповідача перед Самбірським міськрайонним центром зайнятості становить 518,40 грн. Вказана сума боргу боржником не оспорювалась, тобто відповідач фактично визнав існування заборгованості перед позивачем у вказаному ним розмірі.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 24, 71 – 86, 143, 146, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Док «Кедр» на користь Самбірського міськрайонного центру зайнятості недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 518 (п’ятсот вісімнадцять) грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 28.10.2009 року.
Суддя
Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.