Справа №2-2273/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 липня 2008 року Ленінський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Клименко О.І. при секретарі - Крючковій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної у м.Харкові ради, Другої ОСОБА_3 Державної нотаріальної контори про продовження строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою в якій просить надати їй додатковий строк для прийняття спадщини у вигляді грошового вкладу. Свою позовну вимогу позивачка обгрунтувала тим, що з 19.11.1976 року позивачка мешкала разом з метір"ю ОСОБА_4 в квартирі АДРЕСА_1. 22.02.2005 року померла мати позивача. Після її смерті позивач була єдиним спадкоємцем та фактично вона прийняла спадок. Крім того після смерті матері залишився спадок у вигляді грошового вкладу в розмірі 5476 грн.80 коп. Однак нею був пропущений шестимісячний строк для подачі заяви в нотаріальну контору і їй було відмовлено у видачі відповідних документів.
В судове засідання позивачка з"явилась. Та надала до суду уточнення до позову в яких просила визнати ОСОБА_3 Державну нотаріальну контори співвідповідпочем і пояснила, що після смерті матері ОСОБА_5 залишився спадок у вигляда грошових вкладів на загальну суму 14695 грн.00 коп. Однак строк для прийняття спадщини був пропущений позивачем. Позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача ОСОБА_2 районної у м.Харкові ради в судове засідання з"явився. Проти позову не заперечував.
Представник Другої ОСОБА_3 Державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився. Однак надав до суду заяву в якій просить слухати справу в їх відсутність .
Суд, перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення і доводи позивача, представника відповідача вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі по наступним підставам:
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_4 є матір"ю ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно з довідкою ОСОБА_6 після укладання шлюбу присвоєне призвіще ОСОБА_1.
22.02.2005 року померла мати позивача ОСОБА_4 про, що свідчить свідоцтво про смерть серії 1-ВЛ № 002044. В період життя позивачка мешкала разом з матір"ю..
Позивачка є єдиним спадкоємцем за законом на майно померлої мати, тобто грошові вклади у сумі 14695 грн.00 коп. які знаходяться в „ Державному ощадному банку" м.Харкові. Вона залишила у себе вказане майно і вважала, що автоматично прийняла спадщину. Однак коли позивачка звернулася до Другої ОСОБА_3 Державної нотаріальної контори, їй повідомили , що вона пропустила строк для прийняття спадщини. Інших спадкоємців у мати позивачки не було.
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.
Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом, встановленного строку, він не заявив про відмову віднеї.
Суд вважає за можливим, визнати причину пропушення строку прийняття спадщини ОСОБА_1. поважной і задовільнити її позовні вимоги.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 60, 88, 209, 212, 292, 294 ЦПК України, ст.ст. 1261,1268,1972 ЦК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної у м.Харкові ради, Другої ОСОБА_3 Державної нотаріальної контори про продовження строку для прийняття спадщини -задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.