Судове рішення #6995049

КОПІЯ:

 Справа № 2-а-1871 /2008

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2008 року     м.  Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді:     Сорочко C.O.,

при секретарі     Ясинському С. Г.,

з участю представника позивача     ОСОБА_1,

представника відповідача     Смірнова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засідання в приміщенні суду адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Єдність» до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області про скасування постанови про застосування фінансових санкцій,  -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Єдність» (далі - ТОВ «Єдність») звернулось до суду з адміністративним позовом до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області про скасування постанови № 039316 від 15.05.2008 року,  звільнивши від сплати фінансових санкцій. Свої вимоги мотивує тим,  що ТОВ «Єдність» є господарюючим суб'єктом,  що здійснює свою діяльність в сфері оптової торгівлі паливно-мастильними матеріалами змушене здійснювати перевезення паливно мастильних матеріалів,  що належать товариству,  власними автомобілями. Так,  02.04.2008 року автомобіль «Рено»,  що належить ТОВ «Єдність» здійснював перевезення вантажу легкої фракції в кількості 13, 402 т та був зупинений працівниками ДАІ,  які витребували документи водія та документи на вантаж і передали їх співробітникам Головної державної інспекції на автомобільному транспорті,  які вказали на порушення законодавства про автомобільний транспорт щодо надання послуг з перевезення вантажів без наявності відповідної ліцензії та 15.05.2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області винесена

Постанова № 039316 про застосування фінансових санкцій. Водій автомобіля надавши працівникам інспекції на автомобільному транспорті посвідчення водія відповідної категорії,  реєстраційні документи на транспортний засіб,  дорожній лист,  товарно-транспортну накладну повністю виконав вимоги  ст.  48 Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо наявності документів у водія юридичної особи,  що здійснює вантажні перевезення для власних потреб. Таким чином позивач вважає,  що ТОВ «Єдність»,  здійснюючи перевезення власного вантажу,  не порушувало законодавства про автомобільний транспорт.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі,  просив його задовольнити,  посилаючись на обставини,  викладені в позовній заяві. Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав,  просив в його задоволенні відмовити в повному обсязі та пояснив,  що товарно-транспортній накладній відправником вантажу є товариство з обмеженою відповідальністю «Метрідат»,  а одержувачем - товариство з обмеженою відповідальністю «ДКС»,  а тому у водія повинна була бути ліцензійна картка.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали,  заслухавши пояснення представників сторін,  всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини,  на яких ґрунтується позов,  об'єктивно оцінивши докази,  які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових,  позапланових та рейдових перевірок.

В результаті перевірки транспортного засобу «Рено» державний номер НОМЕР_1,  що належить ТОВ «Єдність»,  державними інспекторами Головавтотрансінспекції складено акт № 051534 від 02.04.2008 р.,  в якому зафіксовано,  що при наданні послуг з перевезення вантажів у водія відсутня ліцензійна картка.

Відповідно  ст.  60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів,  перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції,  - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Постановою     начальника     територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 039316 від 15.05.2008р. до ТОВ «Єдність» застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень.

Згідно  ст.  48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники,  водії повинні мати і пред'являти особам,  які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху,  документи,  на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи,  що здійснює вантажні перевезення для власних потреб,  є: для автомобільного перевізника - документ,  що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах,  інші документи,  передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії,  реєстраційні документи на транспортний засіб,  дорожній лист,  товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж,  інші документи,  передбачені законодавством України.

Водієм ТОВ «Єдність» було надано для перевірки працівникам інспекції на автомобільному транспорті посвідчення водія відповідної категорії,  реєстраційні документи на транспортний засіб,  дорожній лист,  товарно-транспортну накладну.

Так,  в товарно-транспортній накладній № 19147 від 02.04.2008 року відправником вантажу вказано товариство з обмеженою відповідальністю «Метрідат»,  одержувач - товариство з обмеженою відповідальністю «ДКС». В графі «Переадресация» вказаної накладної,  вказано,  що вантаж переадресований ТОВ «Єдність» з підписом посадової особи Ніжньодніпровської нафтобази та відповідним штампом.

З досліджених в судовому засіданні товаротранспортної накладної від 02.04.2008 року № 19147,  витратної накладної № РН-0000039 від 01.04.2008 року про поставку фракції легкої в кількості 40, 028 т ТОВ «ДКС» на адресу фізичної особи - підприємця ОСОБА_3,  витратної накладної № РН-0000099 від 01.04.2008 року про поставку фракції легкої в кількості 13, 402 т фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 на адресу ТОВ «Єдність» суд приходить до висновку,  що остаточно в момент транспортування вантажу фракції легкої автомобілем «Рено» державний номер НОМЕР_1,  даний вантаж належав ТОВ «Єдність»,  а тому надані документи водієм для перевірки працівникам інспекції на автомобільному транспорті свідчать,  що водій юридичної особи - ТОВ «Єдність» здійснював вантажні перевезення для власних потреб. Таким чином,  ТОВ «Єдність»,  здійснюючи перевезення власного вантажу,  не порушувало законодавства про автомобільний транспорт.

Згідно ч. 2  ст.  71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень,  дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення,  дії чи бездіяльності покладається на відповідача,  якщо він заперечує проти адміністративного позову,  але відповідач не довів правомірності свого рішення.

Враховуючи вищевикладене,  позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Єдність» до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області є законними та обґрунтованими,  а тому підлягають задоволенню,  а

Постанова Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області про застосування фінансових санкцій,  скасуванню.

Керуючись  ст.  ст.  122,  158 - 163,  167,  Кодексу адміністративного судочинства України,  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Єдність» до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області - задовольнити. Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської області № 039316 від 15.05.2008 року про застосування фінансових санкцій,  скасувати.

Постанова відповідно до ч. 1  ст.  254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом,  якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі,  особою,  яка оскаржує постанову,  за правилами,  встановленими  ст.   ст.  185-187 КАС України,  шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація