ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ
ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Від "31" липня 2006 р. по справі № 7/90-38.1
За позовом Відкритого акціонерного товариства "Волиньобленерго" в особі Ковельської філії
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Ковельська ПМК-62", м. Ковель
про стягнення 12 843,77 грн.
Суддя Шум М.С.
За участю представників сторін:
від позивача: Сорока А.П., юрисконсульт (довіреність №19/26-13 від 03.01.2006р.)
від відповідача: Максакова К.П., представник (довіреність №96 від 28.07.2006р.)
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України представникам сторін було роз’яснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. В судовому засіданні учасникам судового процесу на підставі ст. 22 Господарського процесуального кодексу України було роз’яснено їх процесуальні права та обов’язки. Заяв та клопотань від останніх на розгляд господарського суду не поступило.
Суть спору: позивач – товариство "Волиньобленерго" в особі Ковельської філії звернулося в господарський суд із позовом про стягнення з відповідача – відкритого акціонерного товариства "Ковельське ПМК-62" 12 843,77 грн. заборгованості по оплаті електроенергії.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що 29 січня 2004 року представниками енергопостачальної компанії було складено акт №014587 про порушення Правил користування електричною енергією, а саме пошкодженої пломби державної повірки лічильного механізму, на фазі "В" облік спожитої електроенергії не проводиться.
Комісія з розгляду актів про порушення ПКЕЕ Ковельської філії ВАТ "Волиньобленерго" 12 лютого 2004 року прийняла рішення про донарахування за порушення правил користування електричною енергією.
Відповідач – відкрите акціонерне товариство "Ковельська ПМК-62" у відзиві на позовну заяву пред’явлені позовні вимоги заперечило, мотивуючи тим, що акт №014587 про порушення Правил користування електричною енергією від 29.01.2004р. представником ВАТ "Ковельська ПМК-62" не підписувався та не було проведено експертизу лічильного механізму для підтвердження факту пошкодження пломб та факту втручання споживача в роботу засобів обліку, чим порушено вимоги п. 15 Правил користування електричною енергією.
Суд, заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін та дослідивши подані сторонами докази по справі на відповідність їм фактичним обставинам справи, прийшов до висновку про безпідставність вимог позивача - ВАТ "Волиньобленерго" в особі Ковельської філії, оскільки:
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28.
Відповідно до п. 7.31 Правил у разі виявлення уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці оформляється двосторонній акт порушень за встановленою формою. Акт складається у присутності представника споживача в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача підписати акт робиться запис про відмову.
Як вбачається з акту №014587 про порушення Правил користування електричною енергією від 29.01.2004р. споживач (в даному випадку ВАТ "Ковельська ПМК-62") не підписував даний договір, а також в останньому не зазначено відмови споживача підписати акт.
Крім того, згідно п.2.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року №562, факт пошкодження пломб встановлюється експертизою, проведеною спеціалізованими організаціями (підприємствами), які мають право на проведення таких робіт, відповідно до законодавства.
Однак, згідно доданого позивачем до позовної заяви акту експертного огляду електролічильника від 12.02.2004р. вбачається, що останній складений комісією з розгляду актів Ковельської філії "Волиньобленерго", а не спеціалізованою організацією, яка має право на проведення експертних робіт.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В даному випадку, при вирішенні справи №7/90-38.1 позивачем у справі не доведено належним чином тих обставин, що стали підставою для пред’явлення позовних вимог до відповідача та подання позовної заяви до суду, зокрема, факту пошкодження пломб державної повірки лічильного механізму.
Отже, враховуючи вимоги Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 та Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року №562, позивачем не доведено факту пошкодження ВАТ "Ковельська ПМК-62" пломб державної повірки лічильного механізму, а тому відсутні підстави для донарахування вартості електричної енергії.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Правилами користування електричною енергією, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
в и р і ш и в :
1. В позові відмовити.
Суддя М.С. Шум