Категорія 6.14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2009 року Справа № 2а-27698/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кір’ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Промінь» про стягнення суми штрафних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
11.11.2009 року прокурор Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ВАТ «Промінь», в якому послався на наступне. При опрацюванні річного звіту ВАТ «Промінь» (вх. № 179 від 29.05.2008 року) було встановлено, що відповідач у порушення вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, не надав: копію протоколу загальних зборів акціонерів товариства від 12.02.2007 року, довідку, складену у довільній формі, з поясненнями причин не проведення загальних зборів за підсумками 2007 р., засвідчену підписом керівника емітента та відбитком печатки емітента. 16.09.2008 року позивачем відносно ВАТ «Промінь» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 353-ЛУ. Згідно цього розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.10.2008 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та у цей же термін надати позивачеві належним чином оформлені документи. Інформації щодо виконання розпорядження надано не було. Дії відповідача підпадають під ознаки порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» – ухилення від виконання розпорядження. У зв’язку з цим начальником ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову № 589-ЛУ від 11.11.2008 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанова позивача у встановленому порядку не оскаржувалася, копії платіжних документів, які б підтверджували оплату суми штрафу, на адресу позивача не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу. Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 850 грн. у дохід Державного бюджету України.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, представник позивача дав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у редакції, що діяла на момент винесення постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 16.09.2008 року Луганським ТУ ДКЦПФР відносно ВАТ «Промінь» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 353-ЛУ. Згідно цього розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.10.2008 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та у цей же термін надати позивачеві належним чином оформлені документи. Інформації щодо виконання розпорядження надано не було. У зв’язку з цим начальником ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову № 589-ЛУ від 11.11.2008 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850 грн. Зазначена постанова була отримана відповідачем, у встановленому порядку оскаржена та скасована не була. Інформації щодо виконання постанови на адресу позивача не надходило.
Вказані обставини підтверджуються розпорядженням ЛТУ ДКЦПФР від 16.09.2008 року № 353-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, реєстрами вихідної кореспонденції, актом № 589-ЛУ від 29.10.2008 року про правопорушення на ринку цінних паперів, постановою № 589-ЛУ від 11.11.2008 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Постанова № 589-ЛУ від 11.11.2008 року не оскаржена та не скасована у встановленому законом порядку, і на теперішній час є чинною. Суд не може порушувати принципи адміністративного судочинства, виходити за межі позовних вимог, досліджуючи питання законності та обґрунтованості винесеного позивачем рішення про застосування штрафних санкцій.
Таким чином, суд вважає, що є підстави для стягнення з відповідача зазначеної суми штрафних санкцій.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Промінь», код ЄДРПОУ 00414575, розташованого за адресою: 94806, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Гайдара, 1, у дохід Державного Бюджету України (р/р 31116106700072 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код бюджетної класифікації 21081100) штрафні санкції у сумі 850 грн. (вісімсот п’ятдесят грн.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено та підписано 07 грудня 2009 року.
Головуючий: