ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
04 грудня 2009 року справа 2а-24851/08/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Солоніченко О.В.
при секретарі судового засідання Псоміаді С.І.,
за участю сторін: не з’явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про роз’яснення рішення суду від 03.12.2008 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Рубіжне Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов’язання провести перерахунок пенсії ,-
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2008 року позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в м. Рубіжне Луганської області .
Постановою суду від 03.12.2008 року позовні вимоги позивача задоволено частково. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Рубіжне Луганської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року.
12 серпня 2009 року ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу відповідача залишено без розгляду.
23 листопада 2009 року позивач звернувся до суду з заявою про роз'яснення судового рішення, в якій просив надати роз'яснення з наступних питань: за який період після 22.05.2008 року відповідач повинен виплатити позивачеві підвищення до пенсії, згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
У судове засідання сторони не з’явилися, про дату, місце та час судового засідання повідомлялися належним чином.
Суд, розглянувши заяву позивача, приходить до наступного.
Відповідно до ст.170 КАС України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Крім того, ч.2 ст. 170 КАС України передбачено, що подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Як вбачається з поданої заяви, рішення суду першої інстанції відповідачем частково виконано.
Відповідно до чинного законодавства України функції з призначення та виплати підвищення до пенсії покладено на органи Пенсійного фонду України. Суд не підміняє собою вказані органи, а відтак нарахування конкретної суми підвищення до пенсії є обов’язком органу Пенсійного фонду України.
Як зазначалося, постановою суду від 03.12.2008 Управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області зобов’язано здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року.
В мотивувальній частині постанови чітко визначено розміри, з яких необхідно виходити при нарахуванні позивачу у 2008 році підвищення до пенсії, а саме у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як дитині війни.
За таких обставин підстав для задоволення заяви позивача про роз’яснення постанови не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 165 та 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз’яснення рішення суду від 03.12.2008 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Рубіжне Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов’язання провести перерахунок пенсії відмовити повністю за необґрунтованістю.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк заяви про апеляційне оскарження з дня отримання ухвали і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України
Суддя О.В. Солоніченко