- заявник: Абрамович Валентина Миколаївна
- заінтересована особа: Приватний нотаріус Дніпропетровського міського округу Гугель Світлана Юріївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 206/431/18
Провадження № 2-о/206/135/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2018 року
Самарський районний суд м. Дніпропетровська в складі: головуючого - судді Зайченко С.В., при секретареві Дубовик Г.Е., за участю заявника ОСОБА_1, представника заявника ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу Гугель Світлана Юріївни про встановлення факту родинних відносин,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулись до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із даною заявою про встановлення факту того, що вона є дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Гороховище Головнянського району Волинської області.
В своїй заяві заявник посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_6 померла її мати ОСОБА_4 Протягом встановленого законом строку вона звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Однак, нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про прийняття спадщини у зв'язку з розбіжностями у її прізвищі та прізвищі померлої матері. Вона зверталася до органу РАЦС з метою усунення розбіжностей, однак внесення змін до її актового запису про народження неможливе. Наявність розбіжностей у написанні прізвищ перешкоджає їй в оформленні спадкових прав після смерті матері.
Заявник та її представник у судовому засіданні обставини викладені в заяві підтвердили, наполягали на її задоволенні.
Від заінтересованої особи надійшло клопотання про розгляд справи без її участі.
Суд заслухав доводи заявника, її представника, свідків, дослідив письмові докази, дав їм оцінку в їх сукупності, прийшов до наступного.
Зі свідоцтва про одруження НОМЕР_3 від 20.08.1950 вбачається, що 20 серпня 1950 року між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 був укладений шлюб.
Від цього шлюбу в них народилась донька, яка в свідоцтві про народження була записана, як ОСОБА_1, а батьками вказані ОСОБА_5 та ОСОБА_4.
30 серпня 1979 року заявник ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_10 та після реєстрації шлюбу взяла прізвище чоловіка «ОСОБА_1».
ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_4 померла.
Виходячи з того, що в свідоцтві про народження заявника її прізвище та прізвища її батьків були зазначені, як ОСОБА_4, а не ОСОБА_4, вона звернулася до Самарського районного у м. Дніпрі відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Дніпропетровській області з заявою про внесення змін, доповнень до актового запису про її народження, на що отримала висновок про відмову.
За життя ОСОБА_4 склала заповіт, яким заповіла земельну ділянку площею 10,520 га, розташовану на території Української сільської ради передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також грошовий вклад згідно особового рахунку НОМЕР_1, ОСОБА_1
Як вбачається з роз'яснення приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу у Дніпропетровській області ГТУЮ МЮ України Гугель С.Ю. у зв'язку з тим, що дівоче прізвище заявника ОСОБА_1 не співпадає з прізвищем її померлої матері ОСОБА_4, то вона підпадає під оподаткування, оскільки не підтверджує перший ступень споріднення із заповідачем.
Факт того, що заявник ОСОБА_1 є донькою померлої ОСОБА_4 підтверджується вищезазначеними письмовими доказами та показами свідків. Так свідок, ОСОБА_11, пояснив, що заявник його мати, а померла ОСОБА_4 його бабуся. Свідок ОСОБА_12 пояснив, що знав померлу ОСОБА_4. Заявник ОСОБА_1 її донька.
Отже, виходячи з викладеного та враховуючи, що в документі, що підтверджує родинні відносини заявника та її померлої матері, а саме в свідоцтві про народження заявника виникла помилка в написанні її прізвища та прізвища її матері, яка була допущена з вини працівника установи, що видавав свідоцтво та її усунення на тепер є неможливим, то суд вважає, що окрім як встановленням факту родинних відносин, заявник позбавлена можливості довести свою спорідненість.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України в порядку окремого провадження суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності з п.1 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд, зокрема, розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Окрім того, згідно ч.2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно п.7 абз.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд не вправі відмовляти в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Отже, виходячи з викладеного, суд вважає, заяву заявника обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2, проживає: АДРЕСА_1) - задовольнити.
Встановити факт того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 є дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Гороховище Головнянського району Волинської області.
Дата складання повного судового рішення 19 березня 2018 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Самарський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: С.В. Зайченко
- Номер: 2-о/206/135/18
- Опис: встановлення факту родинних відносин
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 206/431/18
- Суд: Самарський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Зайченко С.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.01.2018
- Дата етапу: 13.03.2018