Судове рішення #7022849

  УХВАЛА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 01 грудня 2009 року                      м. Черкаси                         Справа № 2а-5495/09/2370

 Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді:  Гараня С.М.

при секретарі:          Слуцькій Н.Ю.

за участю представника позивача Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Михайлюка О.О. – за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

  ВСТАНОВИВ:  

 До суду з адміністративним позовом звернулась Смілянська об’єднана державна податкова інспекція Черкаської області, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції в сумі 3 051 грн. 48 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 14.01.2009р. державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка щодо дотримання суб’єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, перевірка проводилась в магазині, що розташований по вул. К. Маркса, 34, в с. Ташлик Смілянського району Черкаської області.  

28.07.2009р. державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена повторна перевірка щодо дотримання суб’єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, дана перевірка проводилась в магазині, що розташований по вул. Шевченка, 78, в с. Ташлик Смілянського району Черкаської області.

У результаті перевірок встановлено: порушення п.п. 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, не видача особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції, а також невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, на загальну суму 404, 80 грн. та 471, 75 грн. відповідно, відповідальність за які передбачена статтями 17, 22 даного Закону з застосування до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

В судовому засіданні представник позивача звернувся до суду з заявою № 20741/10-060 від 30.11.2009р. про відмову від позову та закриття провадження у справі, мотивуючи це тим, що відповідачем повністю сплачено заборгованість перед позивачем в розмірі 3 051 грн. 48 коп.

Відповідав до суду не з'явився, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.  

Вирішуючи питання про можливість задоволення клопотання позивача про закриття провадження у справі, суд враховує, що відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.  

Суд також бере до уваги, що частина перша статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України закріплює право позивача відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.  

Дослідивши подану Смілянською об’єднаною державною податковою інспекцією Черкаської області заяву та матеріали справи, суд вважає, що відмову позивача від адміністративного позову необхідно прийняти, оскільки його дії не суперечать закону, не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а провадження у справі закрити.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 112, 136, п. 2 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

  УХВАЛИВ:  

 Закрити провадження у справі № 2а-5495/09/2370 за позовом Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її проголошення або з дня її отримання стороною за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

    Суддя                                                                                                    С.М. Гарань  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація