Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #70306191

Кегичівський районний суд Харківської області

Справа № 624/161/18

провадження № 2-н/624/21/18

У Х В А Л А

Іменем України

смт. Кегичівка 23 березня 2018 року

Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Попович Т.М., розглянувши заяву ОСОБА_1, її зареєстроване місце проживання: 64870, Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З.Бакая, буд. 67, місце фактичного проживання: 64011, Харківська область, Кегичівський район, с. Лозова, вул. Лозівська, буд. 317, до ОСОБА_2, його місце проживання: 64870, Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З. Бакая, буд.67, про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини,-


В С Т А Н О В И В:


19 березня 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Кегичівського районного суду Харківської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Дослідивши заяву та додані до неї документи, суддя приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

За змістом п. 4 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано якщо: 4) заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення заінтересованих осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України: 1. Позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частиною 1 ст. 28 ЦПК України передбачено, що позови про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.

Статтею 162 ЦПК України передбачено, що заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ч. 8 ст. 165 ЦПК України: 1. Суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: 9) заяву подано з порушенням правил підсудності.

Суддею встановлено, що відповідно до відмітки у паспорті заявника серії МТ 325585, виданого Кегичівським РС ГУДМС України в Харківській області 15.01.2014 року, зареєстрованим місцем проживання заявника зазначено: Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З.Бакая, буд. 67 (а.с.3), що знаходиться за межами юрисдикції Кегичівського районного суду Харківської області. Відповідно до заяви, місцем проживання боржника зазначено: Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З.Бакая, буд. 67, що знаходиться за межами юрисдикції Кегичівського районного суду Харківської області. .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 28, 160 - 163, 165, п. 1 ч. 1 ст. 353, ст. 354 ЦПК України, суд, -


У Х В А Л И В:


У видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1, її зареєстроване місце проживання: 64870, Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З.Бакая, буд. 67, місце фактичного проживання: 64011, Харківська область, Кегичівський район, с. Лозова, вул. Лозівська, буд. 317, до ОСОБА_2, його місце проживання: 64870, Харківська область, Близнюківський район, с. Червоне, вул. З. Бакая, буд.67, про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання дитини - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Харківської області через Кегичівський районний суд Харківської області.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Т.М. Попович


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація