справа № 2а-5879/09/0670
категорія 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М.,
при секретарі - Шевчук Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира
до приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 170,00 грн.,-
встановив :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Зазначав, що відповідачяк платник внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування зобов»язаний своєчасно подавати розрахунки сум страхових внесків. У зв»язку з невиконанням даного зобов»язання у відповідача виникла заборгованість перед Пенсійним фондом у сумі 170, 00 грн., яку позивач просить стягнути.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Просила позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з»явився.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 року № 1058 – IV, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі – Закон).
Відповідно до ст. 1 Закону, платниками збору на обов»язкове державне пенсійне страхування є суб»єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об»єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об»єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб»єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників. Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира як платник страхових внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. ст. 17, 20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов»язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а також подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом. Страхувальники зобов»язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем не подано розрахунок суми страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік у визначені законодавством строки, чим порушено вимоги ст. 17 Закону.
Згідно з п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішенням № 1543 від 23 червня 2009 року до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 170, 00 грн., яка на день розгляду справи не сплачена, а вказане рішенням ним не оскаржено.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у сумі 170, 00 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 року № 400 / 97 – ВР, Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 року № 1058 – IV, керуючись ст. ст. 94, 158 – 163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира (вул. Перемоги, 55, м. Житомир, р/р 25602301647 в ЖОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 311647, код 20404900) 170, 00 грн. заборгованості.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський