Судове рішення #7031296

  П О С Т А Н О В А           № 2-а-274/09  

ім»ям України  

  02 жовтня 2009 року                                          Чемеровецький районний суд  

Хмельницької області  

  В складі:  

головуючого – судді Кобріна І.Г.  

при секретарі Цугель Т.В.  

  розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВСУ в Житомирській області  про скасування адміністративної постанови,  

  В С Т А Н О В И В :  

  Позивачка, звернувшись до суду з даним позовом посилається на те, що постановою інспектора взводу ДПС ОДДЗ УДАІ УМВСУ в Житомирській області ОСОБА_2 від 21 серпня 2009 року  її  притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за те, що вона 13 серпня 2009 року, керуючи автомобілем Хонда д.н. НОМЕР_1 перевищила швидкість руху на 24 км./год., рухаючись по автодорозі Київ-Чоп  зі швидкістю 134 км./год. при допустимій 110 км/год..  

Вважає вказану постанову незаконною і просить суд її скасувати, оскільки вона 13 серпня 2009 року рухалась власним автомобілем по автодорогах Вінницької та Житомирської областей,  однак встановленої швидкості руху не перевищувала. На фотознімку, доданому до адмінпостанови, що є єдиним доказом перевищення нею швидкості руху, зафіксовано її автомобіль, який рухається зі швидкістю 134 км./год., однак даний фотознімок не доводить, що така швидкість руху здійснена її автомобілем, а не іншим, який проїжджав поруч. Працівники міліції її не зупиняли і не знайомили її в показаннями приладу.  

Позивачка в судове засідання не з»явилась. Звернулась до суду з заявою про слухання справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримує.  

Представник відповідача в судове засідання не з»явився з невідомих для суду причин. Про час та місце розгляду справи належним чином повідомлений.  

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

В судовому засіданні встановлено, що постановою інспектора взводу ДПС ОДДЗ УДАІ УМВСУ в Житомирській області ОСОБА_2 від 21 серпня 2009 року  позивачку притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за те, що вона 13 серпня 2009 року, керуючи автомобілем Хонда д.н. НОМЕР_1 перевищила швидкість руху на 24 км./год., рухаючись по автодорозі Київ-Чоп  зі швидкістю 134 км./год..  

  Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.  

Однак, відповідачем не надано суду достатніх, об"єктивних, обгрунтованих доказів вчинення позивачкою правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.1 КУпАП, зокрема перевищення швидкості руху.  Доданий до постанови фотознімок лише зафіксував автомобіль позивачки, який рухається зі швидкістю 134 км./год., однак доказів того, що на даному відрізку дороги існує обмеження швидкості руху 90 км/год. подано не було.  

З огляду на викладене, адміністративна постанова про притягнення позивачки до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стянення не може вважатись законною і вона підлягає скасуванню.  

  Керуючись ст.ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –  

П О С Т А Н О В И В :  

  Позов задоволити. Скасувати, як незаконну, постанову у справі про адміністративне правопорушення від 21 серпня 2009 року винесену інспектором взводу ДПС ОДДЗ УДАІ УМВСУ в Житомирській області ОСОБА_2  про притягнення ОСОБА_1  до адміністративної відповідальності за ст.. 122 ч. 1 КУпАП та накладення на неї  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн..  

Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чемеровецький районний суд.  

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

  Суддя                                                                                     І.Г. Кобрін  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація