Судове рішення #7031579

 УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ц/2222/09                      Головуючий у суді 1-ї інстанції:   Борисюк Р.М.

Категорія 37                                              Доповідач: Рафальська І.М.:

                                                       

                                                         

                                                         У Х В А Л А

                                                                  Іменем України

3 грудня 2009   року  колегія суддів  судової палати в цивільних справах  апеляційного суду Житомирської області у складі:

головуючого Рафальської І.М..

    суддів Зарицької Г.В., Балашкевича С.В.,

    при секретарі  Жовновській О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі  матеріали за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання заповіту, свідоцтва про право на спадщину за заповітом, договору дарування недійсними та визнання права на спадщину за законом за апеляційною скаргою позивачки на  рішення Новоград-Волинського міськрайсуду Житомирської області від 22 липня 2009 року,

                                                                в с т а н о в и л а :

       У травні 2008 року ОСОБА_2 звернулася до суду з вищевказаним позовом, у якому просила визнати недійсними: заповіт від імені ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на ім’я ОСОБА_3, посвідченого 4.09.2004р. приватним нотаріусом Новоград-Волинського міського нотаріального округу Житомирської області та зареєстрованого в реєстрі за № 1358; свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого 28.12.2005 року на ім’я ОСОБА_3 нотаріусом Новоград-Волинської державної нотаріальної контори та зареєстрованого за реєстром № 3-2472, договору дарування, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 4.09.2007 року та посвідченого 4.09.2007р. приватним нотаріусом Новоград-Волинського міського округу за реєстром  № 1209, та виключити його з державного реєстру; визнати за нею право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_5

    Зазначала, що  заповіт був посвідчений з порушенням чинного законодавства,  ОСОБА_5 був хворий на час посвідчення заповіту, однак його рідних та близьких не викликали, заповіт посвідчений за місцем проживання в пізній час. Позивачка вважала, що це тягне за собою   недійсність не тільки заповіту, але й наступних документів – свідоцтва про право на спадщину та договору дарування. Крім того, вона як спадкоємець другої черги – сестра спадкодавця - має право на спадкове майно.

    У липні 2009 року ОСОБА_2 уточнила свої вимоги /а.с.121/ і вказала, що, крім того, що заповіт посвідчений з порушенням вимог закону, сам заповідач, підписуючи заповіт, не розумів значення своїх дій і не міг давати їм звіт. Вважає, що необхідно було викликати лікаря для дачі висновку про стан здоров’я ОСОБА_5

Рішенням Новоград-Волинського міськрайсуду Житомирської області від 22 липня 2009 року у задоволенні позову відмовлено.

У апеляційній скарзі позивачка просить рішення райсуду скасувати, оскільки вважає його незаконним,  а справу направити на новий розгляд; посилається на те, що судом порушено норми матеріального та процесуального права; вважає, що приватним нотаріусом були  допущені порушення при  посвідченні заповіту, а суд на це уваги не звернув.

Розглянувши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як видно з матеріалів справи, 4.09.2004 року приватним нотаріусом Новоград-Волинського міського нотаріального округу Житомирської області Мякотіною Н.Ф. було посвідчено заповіт від імені ОСОБА_5 на ім’я ОСОБА_3. У зв’язку з хворобою заповідача ця нотаріальна дія була вчинена за місцем його проживання: АДРЕСА_1 о 19 год.    55 хв. і зареєстрована в реєстрі за № 1358,  про що вказано у заповіті /а.с.6/.

У судовому засіданні були оглянуті документи щодо посвідчення оспорюваного заповіту, а приватний нотаріус Мякотіною Н.Ф. підтвердила, що нею була встановлена особа заповідача, у її присутності заповіт був вголос прочитаний  ОСОБА_5 та ним підписаний,  цивільна дієздатність його перевірена.  

ОСОБА_3 в суді  ствердив, що приватного нотаріуса  він запросив до місця проживання заповідача  за проханням останнього.

Згідно висновку експертизи документів № 140 від 19.10.2007р./а.с.127-130/, проведеної по кримінальній справі № 160468/06 та оглянутої в суді,  підпис в графі „підпис” у заповіті від 4.09.2004 року від імені ОСОБА_5 на ім’я ОСОБА_3, надрукований на бланку № 324245,  виконаний ОСОБА_5.

За наведених обставин підстав  для визнання недійсним заповіту з підстав, заявлених позивачкою,  немає.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер. ІНФОРМАЦІЯ_2, на підставі вищезгаданого заповіту,  нотаріусом Новоград-Волинської державної нотаріальної контори, було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом /за реєстром № 3-2472/ після смерті ОСОБА_5  на ім’я ОСОБА_3  на спадкове майно – житловий будинок з усіма надвірними будівлями, що знаходиться у АДРЕСА_1, яке зареєстровано у державному комунальному підприємстві–Новоград-Волинському міжміському бюро технічної інвентаризації 28.12.2005р. в книзі №49-П за реєстром   № 347.

4.09.2007р. між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 був укладений договір дарування житлового будинку та земельних ділянок, який посвідчений приватним нотаріусом Новоград-Волинського міського округу 4.09.2007р. за реєстром  № 1209 на підставі вищезгаданого свідоцтва про право на спадщину та Державних актів на право власності на земельні ділянки №№ 148053 та 148014 /а.с.8-11/.

Підстав для визнання недійсними вищезгаданого свідоцтва про право на спадщину та договору дарування з підстав, заявлених позивачкою,   також немає.

Відповідно до ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст.61 цього Кодексу.

Позивачкою не надано доказів на підтвердження своїх позовних вимог, і тому суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, відмовивши у  їх задоволенні.

Підстав для скасування рішення райсуду немає.

Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 308, 313-315 ЦПК України,  колегія суддів

                                                                  у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу   ОСОБА_2 відхилити.

Рішення  Новоград-Волинського міськрайсуду   від  22 липня 2009 року  залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з дня проголошення і з цього часу може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України  протягом двох місяців.

 Головуючий:                                                                          

 Судді:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація