Судове рішення #70366821


Справа № 758/11978/14-ц

Категорія 58

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

09 червня 2015 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді -Сербіної Н. Г. ,

за участю секретаря судового засідання - Гончарук Л. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС» до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 - про визнання нікчемним договору обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ( полісу) серії НОМЕР_3,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом. Свої вимоги обгрунтовує тим, що 15.07.2014 року ОСОБА_3 було подано заяву-повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася 12.07.2014 року у м.Києві по пр. Героїв Сталінграда,6 за участю автомобіля Mitsubishi Л 200 , д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_1 та автомобіля НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2.

Відповідно до роздруківки з бази даних ДТП, винним у вказаній пригоді зазначений ОСОБА_1 Згідно вищевказаної роздруківки зазначений поліс обов»язкового страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № АС/9100818, укладений з ПАТ СК «ІНТЕР-ПОЛІС».

Відповідно постанови Оболонського районного суду м. Києва від 07.08.2014 в адміністративній справі за ст. 124 КУпАП винним у ДТП визнаний ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 33 п.33.1 підпункту 33.1.4 Закону України «Про обов»язкове страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування ( регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов»язаний: невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТР, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов»язкового страхування цивільно- правової відповідальності, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.

Вищевказаного обов»язку відповідач не виконав, що завадило ПАТ СК «ІНТЕР-ПОЛІС» встановити всі обставини вищезазначеної події з ознаками страхового випадку.

Просив визнати протиправною бездіяльність відповідача та зобов»язати його письмово надати позивачу повідомлення про дорожньо- транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.

18.02.2015 року представником позивача було подано до суду заяву про зміну предмету позову, де позивач просить визнати договір обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ( полісу) АС/9100818 таким, що є нікчемним. Застосувати до договору обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ( полісу) АС/9100818 наслідки недійсності нікчемного правочину, визнати відсутність зобов»язань ПАТ СК «ІНТЕР-ПОІС» щодо виплати страхового відшкодування за полісом обов»язкового страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ( полісу) АС/9100818.

У судове засідання представник позивача не з»явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Проти постановлення заочного рішення не заперечує.

Відповідач у судове засідання повторно не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Суд вважав за можливе розглядати справу у відсутність відповідача та постановити заочне рішення.

3-тя особа у судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступних висновків.

Так, за матеріалів справи, зокрема, постанови Оболонського районного суду м. Києва від 07.08.2014 року вбачається, що 12.07.2014 року о 01 годині 05 хвилин в м.Києві по пр. Героїв Сталінграду, ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «Мітсубісі» д.н.з. НОМЕР_2 під час зміни напрямку руху не переконався, що це буде безпечно, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем «Фольцваген» д.н. НОМЕР_4, в результаті чого автомобілі отримали механічні пошкодження.

Відповідач за даною ДТП визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП та притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу ( а.с. 3).

15.07.2014 року ОСОБА_3 звернувся до позивача з заявою-повідомленням про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася 12.07.2014 року.

З відомостей № 9410755 про дорожньо-транспортну пригоду ( а.с.5) вбачається, що на момент ДТП відповідач мав поліс обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів серії НОМЕР_3 від ПАТ СК «ІНТЕР-ПОЛІС» на автомобіль НОМЕР_2, строком дії до 09.07.2015року.

Таким чином на момент скоєння вищевказаної дорожньо-транспортної пригоди, 12.07.2015 року, строк дії полісу обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів серії НОМЕР_3 на автомобіль НОМЕР_2 закінчився.

Статтею 998 ЦК України та ст. 29 ЗУ «Про страхування» встановлено, що договір страхування є нікчемним або визнається недійсним у випадках, встановлених цим Кодексом. Договір страхування також визнається судом недійсним, якщо: 1) його укладено після настання страхового випадку; 2) об'єктом договору страхування є майно, яке підлягає конфіскації.

Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Позивачем не зазначено встановлених чинним законодавством підстав для визнання договору страхування нікчемним.

Крім того, посилання позивача на нікчемність договору з тих підстав, що відповідач не надав до ПАТ СК «ІНТЕР-ПОЛІС» повідомлення про ДТП встановленого зразка, відомості про місцезнаходження майна, а також не підтвердив факту укладення із ПАТ СК «ІНТЕР-ПОЛІС» договору обов»язкового страхування цивільно- правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, не підтвердив виконання ним своїх зобов»язань щодо сплати страхового платежу за вказаним полісом є необґрунтованими.

Аналізуючи викладене, а також те, що на момент скоєння ДТП строк дії полісу обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів серії НОМЕР_3 на автомобіль НОМЕР_2 закінчився, суд дійшов висновку про те, що позов є необґрунтованим та недоведеним, а тому підстав для його задоволення не має.

На підставі наведеного, ст.ст. 203,215,216,979, 998 ЦК України, керуючись ст.ст. 3, 4, 10-11, 57-59, 60-61, 64, 208, 209, 212-215, 218,224 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

У задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНТЕР-ПОЛІС» до ОСОБА_1, третя особа: ОСОБА_2 - про визнання нікчемним договору обов»язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ( полісу) серії НОМЕР_3 - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя Н. Г. Сербіна




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація